Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy van ez a kalória dolog a...

Hogy van ez a kalória dolog a valóságban?

Figyelt kérdés

Ugye van ez az átlag, hogy kb. 2000 kalóriára van szüksége egy felnőtt embernek, és ezt millió dolog befolyásolja.

Vannak ételek-italok, amiken rajta van a kalória, de teljesen ellentmondásos.

A másik amikor pl. egy komolyabb szobabicikli a kalóriákat is számolja vagy pl. egy okos óra.

De olyan lehetetlen dolgok jönnek ki, hogy az tök gáz.


Pl. egy fél nap alatti általános jövős-menős (tehát semmi extra edzés) időszaknál az okos óra azt írja, hogy felhasználtam 1200 kalóriát.

Nos, ez szerintem teljesen nem valós érték.

Vagy pl. egy fél órás nagyon intenzív szobabiciklizésnél kiír több ezer kalóriát.

De ez lehetetlen!

Aztán olvastam olyat, hogy itt egy összevisszaság van, mert az igazából kiló kalória, ami valami furcsa dolog miatt nem 100, hanem 1000 kalória.

Most akkor az ételeken-italokon valójában KALÓRIA van feltüntetve?

(Mert pl. egy 10 dkg-os sovány sonkán az van, hogy 109 kcal = 1090 cal. Tehát ha valaki egy egész nap folyamán összesen eszik 20 dkg sonkát, és semmi mást, akkor már több mint 2000 kalóriát vett magához?)



Valaki aki jártas ebben el tudja nekem magyarázni?



2020. okt. 1. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán olvastam olyat, hogy itt egy összevisszaság van, mert az igazából kiló kalória, ami valami furcsa dolog miatt nem 100, hanem 1000 kalória."


A "kilo" elötag ezerszerest jelent, nem százszorost, az a "hekto" lenne!!

2020. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj, én abból indultam ki, hogy 1 kg, az 100 dkg.
2020. okt. 1. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"2000 kalória" alatt 2000 kilokalóriát értünk. 109 kcal pedig 109.000 cal-lal egyenlő.
2020. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvben kikopott a kilo, de a szervezet szamara szukseges atlag 2000 “kalória” valóban kilokalória. Elelmiszereken is az van feltuntetve.

Ha szobabicikli tenyleg nonsense tobbezres szamokat ir ki, akkor oszd le őket. Az okosora rejtely hogy miert mond ennyit, korulbelul 10.000 lépés felel meg közel 500kcal elégetésének.

2020. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!