Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kaloria lenne az ideális?

Mennyi kaloria lenne az ideális?

Figyelt kérdés

165/60, 20 eves vagyok, lany.

Jelenleg kb 0 a rendszeres napi aktivitás, szinte egész nap ülök és tanulok, de heti háromszor igyekszem legalább egy 20-30 percet mozogni (jóga, pilates, youtubeos home workout stb.)

A kalkulátor különböző értékeket dobtak ki (1200-1700) körül, és el vagyok veszve😅

Most a súlymegtartás a cél, maximum fogyás, de most nem tudnék erre 100%ig koncentrálni.

Tudna valaki segíteni?



2020. dec. 18. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
1000
2020. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
79%
Súlymegtartáshoz 1600-1750 kalória ideális. Az 1200 körüli értékkel gyors fogyást érnél el.
2020. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a súlytartás az elsődleges cél, nem szamolnek kaloriakat. Ha nem hízol, fogysz, akkor jó, egyél ugyanennyit, és ez a súlytartó kalóriád. De maga a számolgatás sok embernél rossz irányba is el tud menni, szóval inkább étkezz tudatosan, egészségesen.
2020. dec. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én makrókat nézek, a makrók meg "kiszámolják". Az eddigi megszokott szálkásítóhoz képest lejjebb vittem az értékeket, mert most nekem is 0-hoz közelít az aktivitásom. Majd ha nyitnak a termek, újraszámolok.
2020. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért szeretném számolni, mert feltűnt, hogy azért így az első hetekben feljott egy kis plusz:)

Köszönöm a válaszokat!!

2020. dec. 18. 17:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából kezdőként a pontos mérés és adatbevitel elég sok időt vesz el, akár helyette (plusz egy kevés plusz időt hozzácsapva) minden nap mozoghatnál 30 percet. Persze tényleg jó lehet tisztában lenni, mi mennyi kalória, meg azért nem olyan sok idő írogatni pláne ha belejössz, meg ahogy előttem is írták, a makrókkal pláne jó tisztában lenni. Szóval nyugodtan kezdd el, de 14-1500 alá ne nagyon menj, ha nem akarod hozzászoktatni a szervezeted túl kevés energiához (“lelassítani az anyagcserédet”).
2020. dec. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
1200
2020. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!