Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Borzalmasan érzem magam,...

Borzalmasan érzem magam, amiért ettem! Tényleg sok volt?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem újévkor, hogy egy hónapig nem eszem édességet, és most mégis megszegtem... Igazából a kalóriák rendben vannak, de még a makrók is, de az, hogy ma ettem két darab vaníliával töltött kekszet, hatalmas bűntudatot keltett bennem... Nagyon soknak számít?
2021. jan. 14. 19:46
 1/8 anonim válasza:
81%
Egyáltalán nem gond ha néha tartasz “csaló napot” sőt kifejezetten jó is a szervezetnek egy kis csokoládé. Ha csak nem versenyszinten keszulsz vagy sportolsz egyáltalán nem baj ha néha leugrik egy egy olyan dolog, hiszen emberek vagyunk kívánjuk az édességet. Emiatt ne érezd magad rosszul magad nem ezen fog múlni semmi.
2021. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha a kalóriák és a makrók tényleg rendben vannak, mi a probléma?
2021. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az hogy édesség. Szinte egy bűnnek éltem meg azt, hogy megettem...
2021. jan. 14. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Akkor irány a pszichológus! (2-es vagyok)
2021. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem baj, ha belefèr a napi kalóriakeretbe. Az viszont igen, hogy ennyire ráparázol.
2021. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha számolod a kalóriákat és nem vittél be több kalóriát akkor ne legyen bűntudatod. Mindenki eszik ennyi édességet csak mértékkel kell
2021. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az elhatározásban van a hiba. Inkább határozd el azt, hogy mértéket tartasz az édességben, és nem egy hónapig, hanem hosszú távon. Az ajánlás napi max. ~30 g szabad cukor (ide kell számolni a hozzáadott cukrokat, és ami a gyümölcslében van, azt is, de a gyümölcsöket nem). Kevesebbet persze szabad enni. Ehhez viszonyítsd az édességet, amit ettél. Persze ha egy hónapban 1x ezt túlléped, az még nem baj, ez egy átlagos, ajálott érték.


(A pontos ajánlás a bevitt kalóriák max. 5-10%-a, de kb. 30 g-ra jön ki egy átlagos felnőtt esetén.)

2021. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
egyáltalán nem volt sok.
2021. jan. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!