Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek a zabkásámba, hogy...

Mit tegyek a zabkásámba, hogy jobban eltelítsen, de ne legyen sok a kalóriatartalma?

Figyelt kérdés

Általában fagyasztott gyümölccsel, joghurttal és zabkorpával szoktam ízesíteni (néha teszek bele Chia-magot is)

Így kb 200-230kcal/adag szokott lenni.

Mit tudnék még beletenni? Mi az, ami nem hizlal, kevés kalóriatartalmú, és eltelít?

Olvastam, hogy fehérjeport lehet még beletenni. Ez mire jó? Jobban lehet vele bírni az edzést? Eltelít? És én elég drágának találom😕..megéri megvenni szerintetek? Meddig elég egy csomag?


Ti miket szoktatok tenni a zabkásátokba? Hogyan készítitek?😊


És mikor a "legjobb" fogyasztani a zabkását? Én 13 óra körül szoktam 1 adagot, aztán általában ezután edzek, meg este szoktak 1 adagot. Ti mikor szoktátok fogyasztani?


Válaszokat előre is köszönöm!🥰



2021. jan. 23. 22:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

Koch szerűen én tojást rakok bele. Melegítéskor folyamatos keverés közben bele megy a sárgája és a citrom héja. A fehérjét citrom levével töröm habbá és ezt utólag beleforgatom, amikor már poszog a kása.


Jöhet a lepont :)

2021. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, jó ötlet, viszont én nem eszem tojást..:(
2021. jan. 23. 22:28
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Régen csináltam fahéjjal és vízzel.
2021. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Zabkása mondjuk reggelinek való, nem este, mert sok a szénhidrát.


Egyébként túró, gyümölcs, fahéj.

2021. jan. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Hát, engem meg soha, sehogy nem telít el a zabkása...

Tudom, tudom, ez a diétás-sportos reggelik Szent Grálja, de én pl. már 50 gramm zabból csináltam, és akkor sem laktam jól vele, fél óra múlva lerágtam volna a saját lábam az éhségtől.

Ettől még nem rossz a zabkása, férjem pl. jóllakik tőle, csak nem mindenkinek jó.

Ha sehogy nem laksz jól vele, egyél valami mást...

2021. jan. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én reggelire eszem fagyasztott bogyósokkal és banánnal, és én mindig teszek bele egy kanál mogyoróvajat. Nem épp kevés kalória, de sokkal jobban eltelít és iszonyat finom lesz tőle. Ha nincs akkor mákot vagy diót rakok bele, azzal is nagyon finom. Nekem így 300 kalória körül szokott kijönni.
2021. jan. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Puffasztó chinoa, amarant, köles, chia.
2021. jan. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld rizskásával vegyíteni, nekem az is bevált. Dm-ben veszem, drágább a zabnál, de nem nagyon drága azért. Az íze hasonlóan semleges, engem így jobban laktat, mint a sima zab.

A fehérjét azért szokták javasolni bele, mert sokáig eltelít, én is szoktam bele tenni egy kicsit, de abszolút nem létfontosságú, és tényleg drága.

Lehet sósan is enni amúgy, az kevésbé ismert. Tükörtojással, zöldségekkel, sajttal, stb. Az is laktatóbb, mint egy kis gyümölccsel.

2021. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Nem puffasztó hanem puffasztott.
2021. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Amúgy olcsóbb fehérjéket is tudsz venni, pl. Puregold vagy Gymbeam.

Vagy tegyél bele több gyümölcsöt, esetleg tojásfehérje lé-t.

2021. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!