Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Igaz az hogy alapanyagcsere...

Igaz az hogy alapanyagcsere alá nem szabad menni?

Figyelt kérdés

166 cm/62 kg vagyok, különböző kalkulátorok szerint az alapanyagcserém 1400 kcal körül van. Ülőmunkát végzek itthonról, de mindig van valami dolog szóval sétálok is valamennyit (kb 7000 lépés). Ezen felül minden második nap futok 5-6 km-t, hétvégi napon 7-10 km-t. (Tempó 10-11 km/h körül).

Nagyon lassan fogyok pedig pontosan számolom és 1400 kcalt eszek pihenőnapon, 1500-1600 edzésnapokon. Havi ilyen 1 kg megy le kb.

Azt olvastam hogy az alapanyagcsere alá nem szabad menni. Akkor miért ilyen lassú a fogyás? (Egyébként március végén kezdtem akkor 70 kg voltam). És a mostaninál kevesebbet nem is akarnék enni. Tudom hogy már nincs sok feleslegem, de 58 lenne a cél. Az edzésen kéne változtatni? Megszokta a szervezetem? (Már nem igazán fáradok el, de a sebesség egyre jobb szóval valamennyi növekedő terhelés van).

30N



2021. jan. 30. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Nagyjából igaz, de inkább a fogyás ütemére figyelnék. Ha havi 1 kilót fogysz, az biztosan nem intenzív, tehát kicsit lecsíphetsz még az étkezésből, például lehet 1400 kalória minden nap. (Nőknek amúgy napi 1200 kalória az általában javasolt mennyiség.) De ha 58 kg a cél, akkor 4 hónap alatt eléred a jelenlegi fogyási ütemmel is.
2021. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

"Azt olvastam hogy az alapanyagcsere alá nem szabad menni."


Rosszul olvastad. A te súlyoddal nyugodtan tarthatsz 1100-as napokat, mert a havi 1kg csak molyolás.

2021. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szeretném megtartani a súlyomat hosszú távon szóval nem hiszem hogy annak sok értelme lenne hogy leviszem 1100-1200-ra a kalóriát, leadom azt a pár kilót aztán utána meg súlytartó mennyiséggel visszahízzam. (Fogytam így hirtelen sokat már egyszer, vissza is híztam mert annyira kiéhezett a szervezetem. Ezt az 1200-at azoknak találták ki akik nem csinálnak semmit).

Az 1400-at megpróbálom edzős napokon is tartani, illetve növelni még a sportot.

2021. jan. 30. 23:52
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Azért haladsz lassan, mert már közel vagy a célhoz. Nehogy csökkentsd a kalóriádat! Szeretik ezen az oldalon reklámozni a túl alacsony kalóriájú étrendet, de ez hülyeség. Mi a célod hosszútávon: örökké kevés kalórián tengődni vagy finoman, egészségesen étkezni úgy hogy van energiád sportolni meg minden másra ÉS boldog vagy mert nem sanyargatod a szervezeted? Szerintem a második szimpatikusabb...

Itt amire szükséged lehet:

- türelem

- erősítő edzések bevezetése és fokozatos, lassú kalóriaemelés (mert egy aktív életet elő embernek igenis kevés az 1400kcal, nem hogy sok...)

—>erről a témáról nagyon hasznos, tudományos alapú videója van erről Natacha Oceanne-nek, ha tudsz angolul mindenképp nézd meg

- változatosság a futó edzésekben pl.: sprintek bevezetése


De kérlek semmiképp se csökkentsd a kalóriát! Inkább most már, hogy ilyen kevés kg maradt hátra próbálj átállni az izomépítésre és akkor nem ilyen 1400 kcalt kell enned egy nap és hosszútávon is jot teszel vele az egészségednek és a testednek. És egy egyszerű, 20kg-os sulyzoszett nem kerül sokba, nem foglal sok helyet.

2021. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Ha fogyni akarsz, kevesebbet kell enned, mint amennyit lemozogsz, feldolgozol energiát a nap folyamán. Egésznap semmit nem csinálós napokon 1200 elég. Ha szelleme vagy fizikai munkát is végzel, akkor 1400, hogy ne edd meg, amit ledolgoznál.
2021. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem el, hogy egyesek tényleg képesek ezen az oldalon 30 éves felnőtt nőnek 1200 kalóriát javasolni.

Az egy 3 éves gyerek adagja!!

2021. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként ezen a fórumon a kommentelők fele ugye legalább 30 kilós túlsúlyú dagadék?


6-os, én 30-as férfiként adtam le 20kg-t 1000-1200 kalóriás napokkal néhány éve. Attól, hogy neked ez elképzelhetetlen, még nem mindenki annyira akaratgyenge és tunya, mint te ;)

2021. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az anonim oldalak szépségei:)

Egyáltalán nem úgy nézek ki, mint ahogy leírtad, nem is kétlem, hogy te így csináltad, de egészségtelen étkezési szokásokat nem kéne reklámozni. És ez nem kérdés, hogy egészségtelen.

2021. febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!