Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mièrt hizok ha nem viszek be...

Userboy kérdése:

Mièrt hizok ha nem viszek be tobb kaloriàt a kelletènèl?

Figyelt kérdés

A telen felszedtem pàr kilot, de kb 1-1,5 honapja kezdtem szàmolni a kaloria bevitelemet. Nekem kellene 2600 kaloria ahoz hogy megmaradjon a mostani sulyom de èn beviszek kb 2000-2100 kaloriàt. Mellette mèg szoktam edzeni itthon is hogy hatàsosabb legyen a fogyàs.(egy alkalmazàs szerint szamoltam ki hogy mennyi kaloria kellene)

Amikor neki kezdtem a diètànak akkor voltam 83,5kg ès most vagyok 85. Ez mièrt van? (Kindig betartom a 2000-2100 kaloriàt!)



2021. febr. 11. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
1%
Ha férfi vagy, 1500-at egyél naponta!
2021. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az nem kevès?
2021. febr. 11. 10:44
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Az 1500 kevés, ne hallgass rá. Jól számolod a kalóriákat? Számolod mondjuk a sütéshez felhasznált olajat is? Amúgy meg 1-1,5 hónap nem sok idő. Lehet a te szervezetednél pont csak később fog beindulni a fogyás. De amúgy a 1,5kg különbség nagyon kevés, nincs jelentősége. Fontos, hogy mindig ugyanakkor mérd meg magad, de mondjuk annak függvényében is változhat a súly, hogy előző nap milyen sósan ettél. (Ez csak egy példa a sok közrejátszó tényezőből) Szóval ne aggódj, nagy eséllyel nem híztál semennyit se. Inkább a körméreteidet nézd és azokat mérd mondjuk 2 hetente. Meg legyél kicsit türelmesebb.
2021. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
#10.44 Átlagos férfinak megfelelő ez az érték. Ha komolyabban sportolsz, vagy nagyon termetes vagy, akkor kevés. De a legbiztosabb, ha a súlyváltozást nézed. Ha havonta 2-2,5 kilót fogysz, akkor rendben van a kalóriád. Ha nem, vagy csak nagyon lassan csökken a súlyod, akkor csökkenteni kell a napi adagot. Ha 3-4 kilót fogysz havonta, akkor viszont emelni kell az étel mennyiségét. A 11.13-as válaszolónak annyiban igaza van, hogy a testsúly ingadozik, tehát legalább 30 napos távon értékeld a fogyás ütemét. Ha este nagyon megizzadsz, másnap simán lehetsz fél kilóval kevesebb, ha viszont eszel 3-4 tányér levest, lehet, hogy 1 kilóval többet fog. Érdemes tehát hasonló körülményeket teremteni, amikor a fogyás ütemét állapítod meg. (1-es vagyok)
2021. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hàt azèrt viszonylag sokat mozgok mivel falun èlek ès itt van dolog. Ès minden nap a lèpèsszàmlàlò is kb 10000korűl mèr. Ès amugy 180cm magas vagyok ès nem az a vèkony tipus,vagyis van rajtam izom.okes akkor megprobàlom hasonlo körűlmènyek kozott mèrni ès ritkàbban
2021. febr. 11. 12:30
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Hi, csináltass egy vérképet pajzsmirigyre. Ha gondolod.
2021. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

A kalkulátorok csak nagyjából tudják megmondani mennyi kalóriát kell bevinned, ami kiindulásnak jó, de ha ennyi mellett nem fogysz, akkor érdemes kicsit csökkenteni rajta, kísérletezni mi a megfelelő kalóriakeret számodra. Ha a 2000 soknak bizonyul a fogyáshoz, akkor próbáld ki, hogy pár hétig csak 1800 kalóriát eszel és majd kiderül, hogy úgy már jó-e.


A másik lehetőség, hogy nem számolsz mindent és valójában többet eszel, mint gondolod és azért nem fogytál. Vagy ha sokat edzel, akkor lehet izmot szedtél magadra és azért mutat többet a mérleg.

2021. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem eszel eleget, akkor a szervezeted raktározni kezd és nem fogsz tudni fogyni. Nagyon pontosan meg kell határozni, hogy mennyi az a kalóriakeret, ami neked ideális az alapanyagcseréd, a bevitt és felhasznált kalóriák függvényében. Emellett fontos, hogy ne csak a kalóriakeret legyen ideális, hanem a makrók eloszlása is. Nekem az segített, hogy csökkentettem a zsír és szénhidrátbevitelt, a fehérjét pedig jelentősen megnöveltem. Elkezdtem többet enni, de sokkal minőségibb ételeket. Egyél sok zöldséget, rostot és emeld meg a bevitt folyadék mennyiségét is.
2021. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézni mit eszel, és milyen minőségben. Kivizsgáláson voltál? Nincs szénhidrát- anyagcsere zavarod? Ha van, de nem tudsz róla, és emiatt túl sok szénhidrátot eszel, az is oka lehet a hízásnak. Bár ekkora különbség lehet szimpla súlyingadozás is.
2021. febr. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!