Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriabázis vagy okosóra?...

Kalóriabázis vagy okosóra? Melyik mutatja jól, jobban?

Figyelt kérdés

Régóta sportolok, de a home office hatására sajnos felszaladtak a kilók és úgy hogy kb sehova se kell menni nehezebb.


Egy héten 4-5x gyaloglok friss levegőn plusz itthon súlyzós edzesz csinálok. Ezt csak azért tartom fontosnak leírni hogy nehogy valaki belekössön hogy lusta vagyok:D


Szóval annak érdekében hogy picit jobban tisztában legyek a kalóriákkal a héten számolom, hosszú távon nem tervezem.


Kalóriabázison nézem. Van egy, okosórám, azon be vannak állítva a paramétereim. Igaz nincs rajtam 0-24, de azt mutatja hogy sportolás nélkül olyan 1500 kalóriát égetek durván egy nap. Ha ehhez jön mondjuk egy óra gyaloglás az kb 400 (az óra méri) +200-250 kalória egy súlyzós edzés, szintén méri az óra.


A kalóriabazison most ugye a home office miatt ülő életmódot állítottam be (alapból azért nem). Ott viszont azt az adatot írja ki (ugyanazokkal a paraméterekkel) hogy alap kcal égetésrm olyan 1800 ÉS még ahhoz jön hozzá a sport.


Tehát van egy jó 300kcal eltérés a 2 között. Őszinten nem tudom melyiknek higyjek jobban, bar szerintem az óra jobban méri, még ha nincs is rajtam egész nap.


Melyik a pontosabb?


(A sportot tudom hogy a kalóriabázis hülyén számolja, azt nem az alapján szoktam)



2021. márc. 9. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Kalóriabazis
2021. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 de miért? Megindokolnád?
2021. márc. 9. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi miért nem elég?
2021. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mert ez nem egy rendes kifejtett valász. Szeretném tudni hogy melyiknek hihetek jobban, melyik a pontosabb de ennek az okát is szeretném tudni. Komolyan...
2021. márc. 9. 20:23
 5/13 Kertész Körte ***** válasza:
64%
Kalóriabázis, az okosóra még mindig többet tud "csalni" a kcal számolással, mint a kalóriabázis.
2021. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Te hogy egetsz el egy óra sétával 400 kalóriát?
2021. márc. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Egyik se pontos.. ez emberekent valtozik. Genetikan, emesztesen mindenfelen mulik. Csak nagyaboli erteket mutat. Neked kell finomhangolni, magadra szabni. De am 1 ora seta nem eget 400at.. inkabb 1 ora futas. Szal akkor az ora mar nem valosat ir.
2021. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6 nem ilyen tingli-tangli sétálgatásról beszélek, hanem rendes tempós gyaloglásról.


Aerob pulzustartomány 120 és 160 között, de igykeszem olyan 130-140 között tartani. Hát így.


De mivel régóta járok gyalogolni, covid előtt is edzőteremben aeroboztam egy jó 50 percet edzés után mindig.

2021. márc. 10. 07:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként súly, magasság, kor stb be van állítva.
2021. márc. 10. 07:23
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Jo de a versenygyaloglok egetnek max 300-350et. Kozepes tempoju gyaloglas kb 200 kcalt eget. Futas eget 400 korul. De ahogy gondolod.. am sose ertettem ezt a seta dolgot. Miertnem futas vagy bringa. Setalni mindenki szokott osszesen ennyit egy nap gondolom vagy tobbet is. Vagy mindenhova kocsival jartok, nem dolgoztok vagy nem mentek erre arra napkozbe.
2021. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!