Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriabázis vagy okosóra?...

Kalóriabázis vagy okosóra? Melyik mutatja jól, jobban?

Figyelt kérdés

Régóta sportolok, de a home office hatására sajnos felszaladtak a kilók és úgy hogy kb sehova se kell menni nehezebb.


Egy héten 4-5x gyaloglok friss levegőn plusz itthon súlyzós edzesz csinálok. Ezt csak azért tartom fontosnak leírni hogy nehogy valaki belekössön hogy lusta vagyok:D


Szóval annak érdekében hogy picit jobban tisztában legyek a kalóriákkal a héten számolom, hosszú távon nem tervezem.


Kalóriabázison nézem. Van egy, okosórám, azon be vannak állítva a paramétereim. Igaz nincs rajtam 0-24, de azt mutatja hogy sportolás nélkül olyan 1500 kalóriát égetek durván egy nap. Ha ehhez jön mondjuk egy óra gyaloglás az kb 400 (az óra méri) +200-250 kalória egy súlyzós edzés, szintén méri az óra.


A kalóriabazison most ugye a home office miatt ülő életmódot állítottam be (alapból azért nem). Ott viszont azt az adatot írja ki (ugyanazokkal a paraméterekkel) hogy alap kcal égetésrm olyan 1800 ÉS még ahhoz jön hozzá a sport.


Tehát van egy jó 300kcal eltérés a 2 között. Őszinten nem tudom melyiknek higyjek jobban, bar szerintem az óra jobban méri, még ha nincs is rajtam egész nap.


Melyik a pontosabb?


(A sportot tudom hogy a kalóriabázis hülyén számolja, azt nem az alapján szoktam)



2021. márc. 9. 18:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Megint mondom ne ilyen városnézős sétára gondolj hanem kb 5 km/h-ra.


Egyébként van egy rakás kalkulátor a neten, most megnéztem vagy 5-öt mindegyik mast mutat:D.


Utolsó azert gyaloglok mert amióta nincs terem, ezzel pótolom ki az aerob edzéseimet, kvazi ez az aerob.

Utána lehet nézni hogy miért ez. Kíméli az izmokat, egy kardio (pl futassal) szemben.


Utana lehet nézni, javaslom shopbuilder nevű oldalt, teljesen korrektül leírják. :)

2021. márc. 10. 07:51
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Koszi de edzek vagy 15 eve.. hat rendben :)
2021. márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Akkor nyilván tudod miert nem futok.


Mellesleg kis hormonális problémám is van, amire nincs jó hatással ez a közepes intenzitású futás, kardio ezért se csinalom, mert nagyon megemeli a stressz szintet.

2021. márc. 10. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!