Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Baj hogyha ugyan tartom a...

Baj hogyha ugyan tartom a kalória keretem, de sok szénhidrátos ételt eszek?

Figyelt kérdés

Napi 5ször szoktam enni. Olvastam hogy sokan mikor diétáznak nem is esznek rizst, vagy krumplit, tésztát. Én mindig lemérem (Pl 50g basmati rizs százazon mérve az egy adagom, és mondjuk azt eszem némi zöldséggel meg husival. Vagy reggelire zabkását eszek, de van hogy vacsira is eszek egy szelet teljes kiőrlésű kenyeret a rántottám mellé. Ha jó minőségű szénhidrátokat eszek, és figyelek a kalória keretemre fogyhatok így is?

(mindig eszek mellé egy adag nyers vagy párolt zöldséget, illetve valami fehérje forrást is(hal, tojás, sovány husi)



2021. márc. 12. 19:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék hogy sütiket meg ilyesmit nem szoktam enni. Főétkezésekre eszek szénhidrátot(durum tészta, teljes kiőrlésű rozskenyér, barna rizs).
2021. márc. 12. 19:17
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha tartod a kelóriát, fogysz. Sütivel, rizzsel, kenyérrel, bármivel. Viszont az izomvesztés mérséklése érdekében ajánlott sok fehérjét enni, meg kell valamennyi zsír is. Ha ezeket figyelembe véve marad hely kenyérnek, rizsnek, akkor nyugodtan ehetsz.
2021. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a legjobb, amit tehetsz. A szénhidrátot nem kell démonizálni. Az izomveszteség elkerülése érdekében kell egy kis fehérje (0,8 g/tskg), de önmagában semmit nem ér, ha nem edzel.
2021. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány százaléka a napi bevitelednek a ch?
2021. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a napi bevitelem 75 %-a szénhidrát. Eredményesen tudok így edzeni és elég szálkás is vagyok. Szóval nem, nem baj. Végre valaki nem úgy kezdi, hogy jajj, csak szénhidrátot ne. :)
2021. márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, hiába eszel fehérjét, mozgás nélkül izomból is fogsz fogyni.
2021. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sokat mozgok mellette, erősítek meg futok is. Fehérjét eleget eszek szerintem. Ch forrás mellett mindig van valami fehérje is.

Így pontosan nem tudom hány százaléka lehet a napi keretemnek, azt mondanám a fele kábé.

2021. márc. 13. 08:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem is eszel sok szénhidrátot. Még akár többet is ehetsz. (Ugyanannyi kalória mellett)
2021. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Ez alapvetően nem baj.

De ha magamból indulok ki, azt vettem észre, hogy könnyebben visszacsúszom a cukorfüggőségbe, ha elkezdek gyorsan felszívódó szénhidrátokat enni.

Viszont valamennyi szénhidrát kell! Amit leírtál, az alapján jól csinálod

2021. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!