Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi lenne az ideális...

Mennyi lenne az ideális kalória számomra egy nap?

Figyelt kérdés
Szeretnék nagyjából 18 kg-ot fogyni (de akár 10-12-vel is megelégszek). Jelenleg 160 cm 68 kg vagyok, sajnos négy év alatt sikerült felszednem ezt a +18 kg-t. Egy nap átlagos fogyasztásom: reggelire 2 kifli 2 virsli, köretek, ebédre mindig más de jó nagy adagok vacsora ugyanaz mint reggel és gyakran volt csipsz, popcorn (tudom borzasztó étrend). Szeretnék elkezdeni kalóriát számolni, de yazióban azt írta ki napi 1300 a max amit én meglehetősen kevésnek érzek. Egy olyan kalória mennyiséget szeretnék, amit innentől fogva tudnék örökre tartani. Biciklivel járok boltba, ezt heti párszor néhány km, ezenkívül csak otthon ülök (tanulok), ezt szeretném még heti 2-3 60 perces tornával kiegészíteni. Tippek hogy mennyi kalória lenne számomra az ideális? (20 éves lány) Valamint mikorra érhető el 10 kg fogyás reálisan, jojózást elkerülve?

2021. ápr. 1. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Sztem 1500-1600 kcal bevitellel is fogyhatnál. Súlytartáshoz egyébként majd kicsit többet lehet enni, mint fogyáshoz. Nem ismerem a yazio-t, de nem lehet, hogy úgy kell érteni, a mozgással elégetett kalóriák levonása után legyen 1300? Vagy túl gyors fogyás ütemmel számolt, heti fél kiló mínusz bőven jó.

Jobb hatású, ha minden nap mozogsz. Lehetnek kifejezetten edzős napok, de a pihenőnapokon is érdemes valami könnyed mozgást beiktatni. Különben kevesebbet is ehetnél azokon a napokon.

2021. ápr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Ez nem így működik. Ha nem akarsz intenzíven fogyni, akkor is kalória deficitben kell lenned, ami egészen más +-20kg-val. A súlytartáshoz sokkal több kalória elég.

Az 1300kcal jelenleg valóban kevés, 1500-1600kcal amivel a 10 kg-ot kényelmesen eléred, az utolsó kilókhoz az 1300kcal megfelel, mert az a legmelósabb része, de ezt nem kell életed végéig tartani, hülyeség is lenne.

2021. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Az 1300 szerintem is kevés, pláne a kitűzött aktivitási cél mellett. Én is 1500-1600 körül mondanám, azzal napi 4-600 kalória deficitben leszel aktivitástól függően. És igen, célszerűbb egy olyan étrendet választani, amit fent is tudsz tartani (kiegyensúlyozott, pihenőnapok, stb).


Hogy 10 kg mennyi idő alatt megy le arra van egy standard számítási mód. 1 kg zsír fogyás 7000 kcal deficitből jön össze (1g bevitt zsír = 9 kcal, de a zsírraktár lebontása és az anyagcserefolyamatok költsége miatt 7 kcal-lal szokás számolni fogyásnál). Ez azt jelenti, hogy 400 kcal napi deficit mellett 70.000/400 = 175 nap, vagyis kb 6 hónap.

2021. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyit, amennyit a szervezeted igényel. Ez nem egy fix szám, a tested jelzi, érdemes figyelni rá.
2021. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!