Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Komolyan 3000+ a napi kaloria...

Komolyan 3000+ a napi kaloria igényem?

Figyelt kérdés
22 éves fiú vagyok és 2 méter magas. Hetente 3x eljárok edzőterembe, ahol kisebb pihenésnekkel (3-4 perc) elvagyok egy 2 órát. Naponta kb. 1800 kalóriát eszek, többségében fehérjét. Amióta leálltam a fogyással kíváncsi voltam mennyi az a mennyiség, amennyit be kell vinnem. Szinte mindenhol 3000+ jött ki szinten tartásra. Sőt 2700-at írtak fogyáshoz. Ez nem "kicsit" sok?

2021. ápr. 8. 17:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
37%
#10: Te megtapasztaltad az egyik oldalt. Miszerint a kalkulátorok kevesebb kalóriát adnak meg mint a szükséges. Én (#7 vagyok) megtapasztaltam azt, hogy többet adnak meg. Akkor most miért is írod, hogy többet KELL bevinnie? Mikor te is tudod, hogy nem azt kell figyelembe vennie. Ellentmondásos az írásod.
2021. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon áttért a téma a kalkulátorokra. A fejlesztő megad valamit... álltalánosságban igaz is és jól működhet, de minden test más és más. Ugyan olyan Súly és magasság esetén is eltérhet (el is fog térni) az energia igény két ugyan olyan nemű ember esetében is. Ugyan is nem csak ettől a két paramétertől függ. A kalkulátorok csak irányadók. Az első válaszom is csak irányadó. Ha pontos választ akarsz, akkor egy orvos segíthet.
2021. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

#11

Semmit nem írtam a kalkulátorról, ha megnézed az eredeti hozzászólásomat. Te hoztad fel, én pusztán erre reagáltam.

Az meg, hogy honnan tudom... Nem kell géniusznak lenni ahhoz, hogy kalkulátor nélkül is tudja az ember, hogy egy 2 méteres, fiatal, sportoló férfinak 1800 kalória semmire nem elég, konkrétan éhezés kategória. Lehet, hogy nem kell neki 3000+ kalória, ezt majd kitapasztalja magának, de az is teljesen biztos, hogy 1800 kalória iszonyatosan kevés ilyen adatokkal és ennél biztosan több kell neki, mivel gondolom nem azért edz, hogy aztán semmi eredménye ne legyen, az izomépítéshez meg igenis többlet kalória kell, ami most nyilvánvalóan nincsen meg.

2021. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
32%

#13: Ja, hogy ezt te így tudod magadtól? Értem. Akkor én most elmegyek plasztikai műtétre, leszedetek minden izmot ami feljött az elmúlt 8 évben :) Mivel az első időszakban míg 90 kg körül voltam 2500 kcal TÖMEGELTEM SIKERESEN, jött fel szépen izom és az erőszintem is növekedett. És én nem vagyok annyira szélsőséges eset, nem egy embert ismerek akiknek ennél kevesebb energiabevitel szükséges a hízáshoz (arányosan). A kérdező is simán lehet ilyen, szóval amit írsz hogy "ennél biztosan több kell neki", valószínűleg csak a saját testedből kiindulva írod. A kérdező pedig most szinten tart 1800 kcal-val, nem tömegel, nem a súly gyarapodásra megy rá.

Az éhezéshez meg annyit, hogy a jelenlegi 2400 kcal-ás étrendemben az ételek összmennyisége (nyersen mérve) 1,6 kg. 1800 kcal-ás étrend is legalább 1 kg, ha rendesen van összerakva, nincs tele magas szénhidráttartalmú vackokkal. Ennyivel kizárt, hogy éhezzen egy átlagos, magát nem folyamatosan telezabáló ember.

2021. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Hát szerintem simán lehet ennyi. 2 méter magas vagy. Ahhoz kell energia:)

Én 175 cm mellett, bár nem egy fix kalóriaszám alapján eszem, 2500 kcal körül szokott kijönni egy napom, mert a szervezetem ennyit igényel, és fogyok 2 éve. Igaz, még van miből.

2021. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Ez lehetetlen! MAX 2000
2021. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%

#14


Látom a p*csödet és az agyadat sem sikerült viszont az edzéssel megnöveszteni, azért vagy ennyire frusztrált valószínűleg és próbálsz mindenhol vitát generálni.

Leírtam a véleményemet, olvasd el, pontozd le ha nem tetszik, de ne itt játszd már az agyadat, mert senki nem kíváncsi rá szerintem.

Vannak kiugró esetek igen, lehet te is ide tartozol, de általánosságban elmondható, hogy egy felnőtt férfi alap kalóriaigénye azért meg szokta haladni a 2000 kcalt. Kivéve ha mondjuk 160 centi magas. Lehet mondjuk te annyi vagy és emiatt is vagy ilyen frusztrált, de ezt már nem fogjuk megtudni, mert én itt ezt befejeztem. További kellemes estét!

2021. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#14... Sajnos csatlakoznom kell a válaszodhoz. Mikor azt olvasom, hogy valaki 2500 kcal körül szokott kijönni az energia bevitele és azért táplálkozik így mert a szervezete ennyit igényel... Aztán meg odaírja hogy fogyok..

. És ez a válasz jó értékelést kap... Na akkor ki kell szálni a beszélgetésből... Hogy miért? Csak logikusan gondold végig. Ha pont annyi energiát viszel be a szervezetedbe mint amire szügsèged van akkor a súlyod állandó lesz... Ha kevesebbet akkor fogysz, mivel a szervezeted nem tudja az emésztő rendszeredből felvenni a kellő energiát ezért a testedben raktározott tartalékokból veszi el... Ezért fogysz... De inentől én is kiszáltam.

2021. ápr. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18. Azért fogyok az igényelt 2500 körüli energiabevitelem mellett több mint 2 éve, mert extrém módon, kórosan elhízott voltam, és még mindig van rajtam 20 kg felesleg.

Az energiaigény annyit tesz: eszem amikor a szervezetem jelzi, hogy energiára van szüksége, és azt is jelzi, amikor már elég.

2021. ápr. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Ezt éjségérzetnek nevezzük és gyomortelítettségne... Basszus már. Azt hiszed, hogy a gyomrod képes felmérni, hogy mennyi emergiát vittél be és amiatt jelzi, hogy elég. Nem már most tényleg.
2021. ápr. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!