Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1176 kalória elég a súlytartás...

1176 kalória elég a súlytartáshoz?

Figyelt kérdés

Ma számoltam meg először egy napom kalóriáit a Yazioval, úgyhogy ez nekem még izgi. És nem értek hozzá, hogy ez most milyen, sok vagy elég, stb. Máris leszögezek pár dolgot: igen, a belélegzett oxigénmolekulákat is beleszámoltam, mára lezártam az evést nyilván, és ami a legfontosabb, hogy semmi nem befolyásolt, akkor ettem amikor már kellett; egy teljesen átlagos napon, tehát az összes többi napi menü is valahogy így néz ki.

Viszont még így is emelem a tömegemet bizonyos időközönként; minden hajmosáskor mérem. Nem tudom hogy csinálom, hogy mindig tudok "erődösni", és sose mennek vissza a dekák, sziklaszilárdak. Mindig tud több lenni. Hát ezért mértem most össze, hogy mögé lássak a dolognak.

Mai energiám még egyszer: ezerszázhetvenhat. Ülőmunkát, pontosabban egy nehéz vizsgaidőszakot végzek. '98-as néni vagyok.

Jöhetnek a kövek, de légyszi csak az vessen aki ennél szigorúbban él, köti! De annyira nem félek, mert Yazion fogyás van beállítva és még így is bevághatnék vagy 500 kalóriát (de mondtam hogy nem fogok). De mint mondtam nem értek hozzá, úgyhogy ki lehet javítani.



2021. máj. 27. 21:53
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*súlyom 5-tel több mint a magasságom utolsó két számjegye, elnézést hogy lemaradt.
2021. máj. 27. 21:54
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
nem hiszem, hogy egészséges hosszabbtávon napi ~1200 kalóriát enni
2021. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Igenuram, mennyivel kéne levinnem? Bármire képes vagyok az egészségemért.:)
2021. máj. 27. 22:02
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Ezt nem levinni, ezt felvinni kéne 1600-2000-re.
2021. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Felvinni? Hogy gyorsabb ütemben hurkásodjak? Még a térdem körül is van egy random piros stria, az emberek meg biztos azt hiszik hogy igénytelen és evésmániás vagyok.. De 1176 kalória mellett nem tudom mit szégyelljek megmondom őszintén.
2021. máj. 27. 22:17
 6/26 anonim ***** válasza:
64%
kezdetnek mondjuk szégyellhetnéd, hogy ide jársz trollkodni :)
2021. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Mármint melyik része trollkodás? Segítséget akartam volna, ennyi. De a Facebookomat is megadom a hatosnak szívesen, vállalom a nevemet a fent írt ügyben.
2021. máj. 27. 22:26
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ne azt nézd, hogy a magasságod utolsó két számjegye hogyan viszonyul a súlyodhoz, mert ez pontatlan, főleg ha nagyon alacsony vagy magas vagy. A BMI-t kell kiszámolni, az se tökéletes, de sokkal jobb módszer. A netes kalkulátorok megmondják, hogy normális-e a súlyod.


Ha nem vagy nagyon alacsony, akkor az ~1200 kcal elég kevés. Ha te ennél nem ehetsz többet a súlytartáshoz, akkor valószínűleg nem mozogsz eleget (ami viszont vizsgaidőszakban valahol érthető), és/vagy kevés rajtad az izom, ezért túl alacsony a szervezeted energiaigénye.


A tanulásban is segít, ha minél többet próbálsz mozogni is mellette - persze tudom, milyen nehéz erre rávenni magát az embernek. De próbáld meg. Óránként 5 perc mozgáspihenő nagyon jót tesz. A karodat mozgasd át, karkörzések, gurulós széken húzogathatod magad az asztalhoz és eltolod, csinálj két-három fekvőtámaszt (asztal szélére tedd a kezed, ha a földön nem megy). Nem a plusz kalória miatt, bár azt is eszik egy kicsit, hanem hogy szokj rá a mozgásra. Aztán ha vége a vizsgáknak (de még jobb lenne most) rendszeres sport kéne. Olyat válassz, amit szívesen csinálsz. Vannak picit hatékonyabbak, de a legfontosabb a rendszeresség, ehhez olyan sport kell, amit szeretsz.

2021. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ja hát ennyit nem tudnék szobrozni még tanulás okán sem; szoktam unalomból fekvőtámaszozni az ágyról úgy hogy térdig vagyok rajta, meg lépcsőzök a szobába, és van az asztalom mellet két nagyon nőies, egyenként 8 kilós kopott vas súlyzó, azokat is emelgetem néha unalomból mert szeretem mikor másnap be van durranva a vállam😂 Na de ezek összességét sem merem sportnak nevezni, ezért nem írtam.
2021. máj. 27. 23:55
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Többet kell enned. Nem kell kifogás hogy hízni fogsz. Kezdj el mozogni. Napi fél óra szoba bicikli is csodákra képes.
2021. máj. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!