Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1176 kalória elég a súlytartás...

1176 kalória elég a súlytartáshoz?

Figyelt kérdés

Ma számoltam meg először egy napom kalóriáit a Yazioval, úgyhogy ez nekem még izgi. És nem értek hozzá, hogy ez most milyen, sok vagy elég, stb. Máris leszögezek pár dolgot: igen, a belélegzett oxigénmolekulákat is beleszámoltam, mára lezártam az evést nyilván, és ami a legfontosabb, hogy semmi nem befolyásolt, akkor ettem amikor már kellett; egy teljesen átlagos napon, tehát az összes többi napi menü is valahogy így néz ki.

Viszont még így is emelem a tömegemet bizonyos időközönként; minden hajmosáskor mérem. Nem tudom hogy csinálom, hogy mindig tudok "erődösni", és sose mennek vissza a dekák, sziklaszilárdak. Mindig tud több lenni. Hát ezért mértem most össze, hogy mögé lássak a dolognak.

Mai energiám még egyszer: ezerszázhetvenhat. Ülőmunkát, pontosabban egy nehéz vizsgaidőszakot végzek. '98-as néni vagyok.

Jöhetnek a kövek, de légyszi csak az vessen aki ennél szigorúbban él, köti! De annyira nem félek, mert Yazion fogyás van beállítva és még így is bevághatnék vagy 500 kalóriát (de mondtam hogy nem fogok). De mint mondtam nem értek hozzá, úgyhogy ki lehet javítani.



2021. máj. 27. 21:53
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Ja és ha még valaki hasznosnak találja a hatos válaszát, nem elsírom magamat hanem megölöm. Köszönöm, aranyosak vagytok
2021. máj. 28. 12:47
 22/26 anonim válasza:
20%
Én átlagosan 3-500 kalóriát eszek naponta, amikor dolgozom, akkor 1000 körül, mégsem fogyok egy dekát sem, néha hízom is sajnos.
2021. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Sporttal több kaloriát vihetsz be és az anyagcseréd is felpörgeti. Minél kevesebbet eszel annál rosszabb lesz


Kezdj pl biciklizni kocogni vagy úszni

2021. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Engem érdekelne az is, hogy pontosan mit eszel egy ilyen átlag napon. Oké, hogy kevés kalóriától elvileg fogynod kéne, de ha ez a ~1200 kcal többségében feldolgozott étel, "rossz" CH meg ilyesmi, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy tényleg hízz ettől. Főleg, ha hashimotód is van.


Ha egészséges étrenden vagy, mozogsz is valamennyit (egyébként azok a fajta mozgások, amik magasabb pulzusszámmal járnak, mint pl a futás, aerobik, ilyesmi, ezek egységesen pörgetik az anyagcserét, amitől szintén fogysz), akkor vagy elszámoltál valamit a yazioban, vagy téged orvosi egyetemeken kéne mutogatni mint valami freak-show-t, mert matematikai képtelenség ilyen számok mellett hízni. Főleg, ha jelenleg 70+ kg a súlyod.


Egyébként egy átlagos(!!!) testalkatú, relatíve passzív életmódot folytató nő alap, nyugalmi energiaigénye 1500-1800 kcal, vagyis ennyit használ el a test csak a működésére (agyi funkciók, szívdobogás, mittudomén, ezek a dolgok). És erre jön még rá a minden egyéb tevékenység, amikor mozogsz/sportolsz, de még a szellemi munka is. Szóval valami tuti hibádzik. Ha nem 1176, hanem mondjuk 2176 kcal lenne egy napi beviteled, még az sem lenne kifejezetten sok, de legalább attól már érthető lenne, hogy miért hízol.

2021. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#24 jav: a nyugalmi energiaigény átlagosan 1200-1300 kcal, bocs, az 1500-1800 az a mindennel együtt, passzív életmód napi energiaigénye, súlytartással.
2021. máj. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Az lesz, egy freak vagyok. Vannak ilyen víztől is hízó szörnyetegek, de ez még nekem sem új.
2021. máj. 28. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!