Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szeretnék lefogyni kalóriaszám...

Szeretnék lefogyni kalóriaszámlálással és rendszeres aerob edzéssel. Adnátok tippeket?

Figyelt kérdés

Laikusnak nem mondanám magam azzal kapcsolatban, hogy miként kell táplálkozni és edzeni ahhoz, hogy lefogyjak. Tavaly 3 hónap alatt is sikerült 12 kilótól megszabadulnom egészséges határok között, de azóta híztam elég sokat (alig mozogtam a karantime alatt, nem is ettem egészségesen, így most 15 kiló felesleg van rajtam).

Futásra szerencsére van lehetőségem, mert pár perc gyaloglásra tőlem van egy szép park futópályával. Annyira eddig nem jött be, mert egy kör (kb 1 km) után elkezdett nagyon fájni az achilles körüli és a talpamban lévő izmaim, gondolom hirtelen megerőltettem (nem gondoltam volna, hogy ennyit számít az egy év mozgáshiány, tavaly nagyon szépen tudtam kocogni akár egy órá is mukkanás nélkül, de most kínszenvedés). Gondoltam a cipőmre is, hátha nem való nekem az a futócipő amit vettem. De arra is gondoltam, hogy magamhoz mérten túl gyorsan futottam, mert 5 percnel kevesebb idő alatt futottam egy kört, ami így is lassúnak hatott nekem, de hozzáeszem, hogy tavaly, amikor nekiálltam ennek a mozgásformának, akkor futópadon egyenletes sebességgel, 6km/h-val kocogtam, majd fokozatosan emeltem a hetek alatt 8km/h-ra, majd intervall edzésre is rátértem néha.

Az ismerősömtől kaptam kölcsönbe egy mini steppert (lépcsőgép gumipántokkal decathlonból), napi 1 órát használom aerob edzésként, érzem is a hatását, mert jól kiizadok, ugyanakkor nem fájnak az izmaim, a pulzusom is 130 kb végig, megállás nélkül csinálom. Viszont szeretném néha helyettesíteni/kiegészíteni ezt az edzést. Arra gondoltam, hogy elmennék néha futni ehelyett szintén egy órát szabadban (persze nem most, hanem ha felkészültnek érzem magam és legalább lement rólam 4-5 kiló). De mivel most jön a nyári meleg, valószínűleg nem is birnám a futópályát, mivel kifekszem 25 fokban is (nem hírom a meleget, a fejem is fáj, szédülök tőle, kb vonszolni alig tudom magam). És itt lennék kíváncsi a véleményetekre. Megéri-e elmenni konditerembe havi 10 ezer forintért (korlálan használat, diákjegy)?. A bökkenő csupán az, hogy tavaly jártam abba a konditerembe, ahova most is terveznék, de azóta elköltöztem előző albérletemből, így kicsit messzebről kéne bejárnom. Régen gyalog 10 perc alatt odaértem, most metróznom kéne 1 megállót és átszálnom buszra, ahonnan 4 megálló (nem 100 mëerenként áll meg a busz :D). Kb 20 perc alatt érnék oda mindennel együtt, ha jó a csatlakozás és bem kell várnom sok percet rá. A közelben is van konditerem 150 méterre akár, de nem olyan jók a vélemények/kicsi/tele van mindig, és a másik konditermet, ahova jártam, nagyon szeretem. Érdemes kiadnom pénzt és kicsit több időt kondira vagy elégedjek meg a mini stepperrel (az is hatásos, csak túl egyoldalú a hadználata).


Másik kérdésem az volna, hogyha nem tudom rendesen fedezni a fehérjebevitelemet, mivel túl drága számomra, így kiegészíthetem fehérjeporral, hogy a napi keretem meglegyen? 7 napból átlagosan 4 napon tudok elegendő fehérjét bevinni, a többi napon fehérjeitalt is szoktam inni (biotech ultra loss).


175 centi vagyok és 82 kiló. Fiatal lány vagyok. 65 kiló szeretnék lenni, kalóriabázist használom támpont gyanánt, ahol napi keretet állítottam be, ami edzéssel együtt 1700 kcal.



2021. jún. 4. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy neked megéri-e, mi nem tudjuk eldönteni. Szóval ebben nem tudok segíteni. Ha neked megéri, akkor megéri, ha nem, akkor nem. Akár egy hónapra ki is próbálhatod, aztán max nem fizeted be többször.

Fehérjeporral nincs semmi baj, amíg nem csak azzal akarod fedezni a fehérje beviteledet. Kiegészítésnek tökéletes, mivel arra van.

2021. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Annyira eddig nem jött be, mert egy kör (kb 1 km) után elkezdett nagyon fájni az achilles körüli és a talpamban lévő izmaim"


Minden mozgásnak fokozatosan kell nekiállni, a nem megfelelő edzés túledzést okoz, akkor megsérülsz; vagy aluledzést, akkor nem fejlődsz. Vannak az interneten online futóedzés programok kezdőknek, illetve vannak csoportok, ahol segytik a kezdőket (pl a Plandurance Gömbvillámban az első 3 hónapban tök ingyen kapsz az állapotodnak megfelelő edzéseket).


"nem tudom rendesen fedezni a fehérjebevitelemet, mivel túl drága számomra" azért vannak nem drága fehérjeforrások, csak melós összerakni egy olyan étrendet, amiben elegendő van, ha nem csirkén akarsz élni. De nyilván a fehérjeporok is segítenek.


Bár ha tavaly sikerült lefogynod, és most is tudod, hogy mi okzta a hízást, akkor a megoldást is tudod.

2021. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem Mr. Olympia akarsz lenni, akkor semmi szükséged fehérje porra. :)

80 g fölé nem kell menned.

2021. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor lehet veszek egy bérletet abba a konditerembe.


3# 80 gramm fehérjét úgy kell összemazsoláznom.

2021. jún. 4. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt felső határnak írtam. 1700 kcal mellé úgy kell összemazsolázni ennyi fehérjét?Ugye a növényit is számolod?
2021. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, kalóriabázis alkalmazásban mindent leírok, amit megeszek. A minimum 60 g fehérje sikerülni szokott, de mivel naponta egy órát stepperezek, így 83 g szükséges (az oldal szerint). Nyilván nem kjbe vésett szabály ezt betartanom, de biztosan hátrányos hosszútávon, ha nem pótolom ezt a hiányt. Kicsit drága minden nap 80 gramm fehérjét elfogyasztani. Persze odafigyelek, hogy sikerüljön tojással (sárgája nélkül néha), hallal, hússal, de így is akad olyan nap, amikor nem sikerül, csak ha iszok egy fehérje turmixot mellette.
2021. jún. 4. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:
De hogyan? Ezt nem értem. Írj már le egy napi étrendet. A kenyérben, növényekben, mindenben van fehérje.
2021. jún. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Reggeli:

Szendvics (70grammos barna mini baguette vékonyan margarin, 1 szelet light trappista sajt, 2 szelet csirkemellsonka, pár karika kígyóuborka) + egy joghurt (150 gramm natúr joghurt + 20 gramm tönköly búzapehely + 4 gramm chia mag), kávé 60 ml 3.5% tejjel és eritrittel/mandulatejjel

Ebéd:

Resztelt máj répával és cukorborsóval (kevés kókuszzsíron 500g csirkemáj, 1 közepes hagyma, fűszerek, 2 közepes répa, 175 gramm mirelit borsó, őrölt pirospaprika és 1 dl víz, ami nem párolgott el)+basmati rizs (250 g főtt rizs és 200g máj)

Vacsora: ugyanaz, mint az ebéd (100 gramm rizzsel) + egy kocka diétás rizsfelfújt (eritrit, basmati rizs, 1.5% tejjel)

Köztes kaja: néhány szem mandula (10 gramm)

1699 kcal összesen, erre a napra pl. Éppen nem sikerült összehoznom 83 gramm fehérjét, amit előirt a napi keret, mivel 1 órát edzettem, alap esetben 60 gramm kéne.


Bá most, hogy belegondolok, reggelire ehettem volna a szendvicsemhez 1 tojást is, sárgája nélkül, vagy sárgájával, de akkor odafigyelve a nap többi étkezésére (nem mandulát ettem volna akkor)

2021. jún. 5. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!