Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi egy óra biciklizés...

Napi egy óra biciklizés mennyit segít a fogyásban ?

Figyelt kérdés

Napi 1 óra biciklizés ( minimum heti 7 óra biciklizés) mennyit segít a fogyásban ? (1661 BMR )

Ha nem számolom a kalóriákat hanem normálisan eszek de kis adagokat. Napi max 1500-2000 kalória. És ennyi mozgás milyen aktivitásnak minősül ? Max 6kg-ot szeretnék leadni még. Szerintetek ennyi mozgás mellett mennyit egyek ?



2021. jún. 8. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

1500-2000 kcal elég nagy mozgástér ahhoz, hogy akár kiüsse az egy óra biciklizés "hatását", ami egyébként is attól függ, hogy milyen intenzitással csinálod. Ha pedig egyáltalán nem számolod, nagy a veszélye annak, hogy eléggé túltolod a kalóriákat, még számolással is nagyokat lehet tévedni.

Egyébként inkább legyen 2000, mert a BMR alatt enni nem ajánlatos. És tegyük fel, hogy intenzíven nyomod, elégetsz 500 kalóriát bringázással, tehát kb. fél kiló/hét fogyásra számíthatsz átlagban. Persze csak elméletben, azért eltérések lehetnek, meg kiderülhet, hogy még mindig túl kevés vagy túl sok a kalória-bevitel, és akkor túl gyorsan vagy túl lassan fogysz, de ezt ki kell tapasztalnod néhány hét/hónap alatt.

2021. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen intenzitással. Ha lihegsz, elfáradsz, egy csomó vizet kell innod a végén (meg lehetőleg közben is ajánlott), akkor elég sokat tud számítani. Valószínűleg fogyni fogsz ezzel a kerettel bőven. (Az úgynevezett "zsírégető pulzustartományra" ne akarj építeni, neked a minél több kalóriaégetés a legjobb, ha fogyni akarsz. A szervezet fel fogja használni a zsírt is, ha elfogyott a szénhidrát, ha pedig nem használod el a szénhidrátot, abból meg zsírt gyárt és úgy tárolja el.)
2021. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom a pontos választ, viszont biciklivel járok dolgozni, napi 30km oda-vissza, és pocakos vagyok. :)


Biztos van valami zsírégető pulzustartomány, amiben fogyaszt a bicózás is, de forgalomban más a fontos. De azért átmozgat, és jó halgulata van így is.


Ha tényleg fogyni akarsz, járj el kettlebellezni. Meg kell tanulni a módját, de pár hónap alatt csodákat tesz.

2021. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
#3, én 12 km-re jártam suliba bringával, és nem tudtam nem fogyni. 0-24-ben éhes voltam, akármennyit ettem, hiába. Igaz, a suliból ciki volt késni, szóval odafele hajtottam, mint aki megbolondult. A lámpák miatt ugyanazon a távon igazából csak több kalóriát használsz föl, hiszen le kell fékezned, aztán újra fölgyorsítani a biciklit, ami tiszta energiaveszteség az egyenletes haladáshoz képest.
2021. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az aktivitás közepesnek számít ami már elég jó.

Viszont ha az étrend nem jó, akkor se biztos hogy fogyni fogsz, ha egész nap mozgásban vagy.

A páromnak olyan munkája van, hogy egész nap, napi 10 órában folyamatosan mozog, mégis felkapott magára 45 kilót 6-7 év alatt, mert közben ment a tészta, rizs hamburger , pizza, cukros édesség csipsz dögivel.

Mikor megkért hogy segítsek neki átformálni az étrendjét, hogy mit ehet, mit kerüljön, simán fogyott plusz mozgás nélkül is, csak az a mozgása volt ami a munkában van, de mellette jobb lett az étrendje.

2021. jún. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

A fogyás 70%-ban még mindig az étkezésen múlik.

Ha nem alakítasz az étkezéseden, akkor jobb, ha hozzá se kezdel a biciklizéshez, mivel úgysem fog sokan számítani.

2021. jún. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6, a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát nem az elhízás, hanem az edzetlenség okozza, szóval én azért nem beszélném le a kérdezőt a biciklizésről.


Ez a 70% meg inkább úgy igaz, hogy bár mindkettő hozzájárul a kalóriadeficithez, az étkezésen a legtöbb ember könnyebben visszavesz, minthogy végtelen sokat sportoljon. Ha valaki nagyon elszánt és annyira sokat mozog, akkor egy idő után nem fog tudni annyit enni, hogy ne fogyjon (van egy maximális kalóriabevitel, aminél többet nem vagyunk képesek megemészteni). Heti 7 óra biciklizéssel, ha az nagyon intenzív, már elég közel lehet kerülni ehhez, módszeres zabálással talán még ellensúlyozható. Ha lötyögés, akkor persze nem sokat számít.

2021. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, bruttó nekem is megvan a napi 1 óra bringázás, 2*9 km, de sok lámpával, és szerencsére nem sokat számít, ha számítana még sokkal többet kellene ennem, mert amúgy napi 1.5-2 órat futok is, amiben vannak intenzívebbek is.
2021. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nyilvánvalóan segít.
2021. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!