Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Biciklizés segít a fogyásba?...

Biciklizés segít a fogyásba? (Diéta mellett)

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen! Én így fogytam eddig 20kg-t. Diéta+bicajozás.
2012. jún. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2 hónap alatt 8 kgt sikerülne?
2012. jún. 29. 17:55
 3/4 anonim válasza:

A folyamat lényege az egyenletes, monoton edzés, például tempós gyaloglás,

egyenletes terheléssel. Ilyenkor nagyon hamar átáll a test arra, hogy a zsírokat használja

energiaforrásnak.

A közhiedelem szerint ez 40 perc után következik be, azonban véleményem szerint

ez nem igaz. A zsírégetés folyamata sokkal hamarabb beindul, akár 5 perc után. Különösen,

ha edzettek vagyunk, vagyis egy ideje rendszeresen végzünk aerob(biciklizés, séta, kocogás) edzést.

A terhelést úgy kell beállítani, hogy ne legyen a pulzus magas, maximum 130, mert

a magasabb pulzus már átesik a kardió tartományba!

2012. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztem nem az egyenletes monoton edzés az, aminek van értelme, hanem pont a változatosság, a megerőltető és gyengébb szakaszok váltakozása. A 40 perc után ég a zsír kijelentésnek abszolút semmi értelme valóban. Egyébként régen és is mindig azt olvastam mindenhol, hogy az egyenletes intenzitású edzés az, ami segíti a fogyást, de az utóbbi időben mindenhol azt olvasom, hogy pont az ellenkezője jó, tehát az intervallumos edzés. Egyébként így az állóképességedet is fejlesztheted, ez logikusabban hangzik. Sok sikert!
2012. jún. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!