Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért zavar ez mindenkit?

Miért zavar ez mindenkit?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a karantén alatt illetve utána sikerült teljesen lefogyni. Viszont a körülöttem lévő rokonok 10-20 akár 40kg-ot is felszedtek.

Úgy aki dietazott már tudja hogy eléggé összeszűkül az ember gyomra ilyenkor, és sokkal kevesebbet bír enni, mint egykori önmaga és 10-20 kgal nehezebb társai. Viszont a rokonságban állandóan az a téma hogy túl sovány vagyok, nem eszek, lefogok gyengülni, kórházba kerülök.

Viszont hiába próbálom elmagyarázni nem értik meg hogy én 4-5 étkezésben viszem be azt a mennyiségű kalóriát amire szüksége van a szervezetemnek. Hogy lehetne velük ezt úgy megértetni, hogy ne bántsam meg őket? Egyelőre kettő megoldással állok szemben, vagy elpattanok, és leoltok mindenkit, vagy mostmár mindig annyit kell egyek a család előtt hogy rosszul legyek.



#rokon #fogyás #irigység #elnyomás #Testsúly miatt piszkálás
2021. júl. 8. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők, veled ellentétben csak zabálni tudtak a karantén alatt.
2021. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük vitatkozni, egyszerüen engedd el a füled mellett, amit mondanak.
2021. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem minden családban vannak ilyen emberek. Nálunk is. Ha nem eszel sokat egy étkezéskor, amikor ők is ott vannak, akkor rögtön jön az, hogy miért csak ilyet keveset eszel, mert hogy kóstold meg még ezt meg azt. A legrosszabb, amit tehetsz, hogy többet eszel, mint te szeretnél, csak a többiek miatt. Ne tedd. Túleszed magad, rosszul fogod magad érezni, nem éri meg. Próbáld meg elengedni a füled mellett, amit mondanak. Esetleg mondd meg nekik azt, hogy jelenleg nem vagy annyira éhes, majd később eszel, vagy valami. De igen, próbálj meg nem törődni velük.
2021. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom. Köszönöm szépen a válaszokat :)
2021. júl. 8. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy szó: irigység

És is tapasztaltam ilyet, mióta lefogytam. Többnyire túlsúlyos/ elhízott ismerősöktől.

Másodszor pedig NE magyarázkodj, soha senkinek! Felnőtt ember vagy, annyit eszel amennyit akarsz.:)

2021. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert vissza akarnak hízlalni, hogy jobban érezzék magukat. Nekem a nagyim ilyen, minden fogyókúrámat durván meg akarja akadályozni. Volt olyan nem egyszer, hogy egy szatyor édességgel állított be, amikor meghallotta hogy fogyózok. Mondtam neki, hogy köszi, de nem kell, vidd vissza mert fogyózom. Nem vitte vissza, én meg elvittem az egészet egy hajléktalannak. De kiskoromban is meghallotta hogy fogyózok, elvitt étterembe, meg nyaralni, és nyaraláson megtiltotta hogy fogyózzak, mert most nyaralás van. Az a baj, elég dundi voltam mindig, tehát jócskán volt felesleg rajtam, és ő meg ennek örült. Aztán kibeszélt a hátam mögött hogy milyen kövér vagyok. El kell felejteni a családot ebből a szempontból, mert csak visszahúznak a maguk szintjére.
2021. júl. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!