Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért zavar mindenkit hogy...

Miért zavar mindenkit hogy fogyok?

Figyelt kérdés

Nem éheztetem magam,mindent megeszek (szinte) és sokszor eszek kis adagokat,sok gyümölcs és zöldség van az étrendemben,rengeteg tejet meg zöldteát iszok,végre bírom a bicajozást,több mint 100 felülést meg tudok csinálni (igaz kell nekik vagy fél óra),nem vagyok annyira fáradt ha kevesebbet alszom,könnyűnek érzem magam és bár ezt nem hangoztatom de még a cigizést is abbahagytam.


Ennek ellenére a szüleim,az ismerőseim,a barátnőm,a barátnőm anyja,a haverjaim mind azzal piszkálnak hogy hülye vagyok ha fogyózok. Pedig nem is vagyok krónikusan sovány, 170 cm meg 61-62 kg (mérlegtől,napszaktól függ) és nem is akarok girhes modell alkatú lenni hanem izmos-sportos, és jó úton is haladok efelé.


Miért lenne jobb az ha csipsszel meg kólával tömném magam és le se sz@rnám azt hogy mennyit mozgok és mit eszek?

15/L


2010. ápr. 21. 21:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah,még hozzátenném hogy pár éve egyértelműen duci voltam,most meg tényleg kezdek sportossá alakulni.
2010. ápr. 21. 21:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Irigyek.

Gondolom nem a fiúkat zavarja, akik megbámulják a csinos alakod, hanem a csajokat, akiknél már jobban nézel ki.

2010. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az egyik fiú ismerősöm azt mondta túl sovány vagyok,a legjobb barátnőm meg (aki kb. 5 kilóval kevesebb nálam) meg nekem panaszkodott hogy ő milyen egy dagadt állat és mikor elmagyaráztam neki mivel tudja leadni az úszógumiját,csak vonogatta a vállát. Egy idősebb nő ismerősöm meglátott,megjegyezte hogy egyre magasabb és karcsúbb vagyok,aztán meg lebeszélni kezdett a fogyókúráról. Komolyan nem értem az embereket.
2010. ápr. 21. 21:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem éhezteted magad, nem vagy bulimiás, csak a sport miatt izmosodsz és fogysz + normális az étrended, akkor nincs vele semmi baj....az izomtömeg úgyis nehezebb, mint azonos térfogatú háj , szóval még szedsz majd fel pár kilót, ahogy izmosodsz :)
2010. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel. A barátnőd, és a haverjaid lehet irigyek. 5 hónapja fogyozóm, lement 11-12 kg, sokkal jobban nézek ki (167 cm - 49 kg) és sokan odajönnek hozzám a suliba, hogy de vékony lettem, és látom a tekintetükön (mind csajok) hogy irigyek :D Mer jól nézek ki. Sztem nálad is ez lehet a helyzet.


A szüleid (és idősebb emberek, szal nem azonos korosztály) lehet tényleg féltenek. Valamilyen hiánybetegség is kialakulhat (valamilyen vitaminhiány, még a túlzott sporttól is, mer kiizzadsz egyes dolgokat) pl. nekem most magnéziumhiányom van (nem tom mitől lett, de lehet a túl sok sport :S mer én is sokat edzek) Szal én ammondó vagyok, a haverok & barátnők beszólogatásait ignoráld, a szüleiddel pedig ülj le komolyabban beszélni, hogy jótanácsokat elfogadsz, de érett vagy, és végigtudod gondolni a dolgokat.

2010. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
21.31-es: az előzőt az 1. kommentra értettem:)
2010. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szoktam olvasgatni hogy miben milyen vitamin van,és bár nem szedek bogyókat,van hogy pl.: vacsira nyers zöldségsalátát csinálok mert úgy tudom nyersen van bennük több vitamin. Szerintem a túledzés esete sem fordul elő,mert akkor megyek el bicajozni/felülésezek amikor kedvem van hozzá és addig csinálom amíg jól esik,pont elég ez nekem:D


Amúgy annyira sokat nem fogytam,inkább formásodtam,és akik leszólnak,nem ismertek mikor ducibb voltam (kiv. az idősebb ismerőseim). A lány osztálytársaim mind vékonyabbak nálam,bár bármelyiket lefutom ha hosszú a táv:D

2010. ápr. 21. 21:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet, nekem is mondják az ismerőseim, hogy már ne fogyjak. Pedig én sem viszem túlzásba, és még vékony sem vagyok (168 cm, 66 kg). Próbáltam rájönni, miért mondják, és eddig egy dolog jutott eszembe: a családomban elég gyakori a túlsúly, és mindig abban a szemléletben nőttem fel, hogy ilyen a testalkatunk, mi soha nem lehetünk vékonyak. Csakhogy nem bírtam elfogadni, életmódot váltottam, elkezdtem fogyni, és valószínűleg kicsit zavarja őket, hogy egy több évtizedes tévhitet döntök meg, és még a végén tényleg vékony leszek. :) Lehet, hogy tényleg egyfajta irigység beszél belőlük, hogy neked sikerül, és nem is fogyókúrázol, nem kínzod magad.
2010. ápr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon ügyesen csinálod!

ha én is rájöttem volna 15 évesen, hogy nem szabad mértéktelenül zabálni, hanem sportolni kell és örülni a tesi óráknak, akkor most nem tartanék itt, hogy hát -mit is mondjak- megpöndültem. Most azon vagyok, hogy leadjak legalább 7-8 kg-t, mire menni kell a standra!

Én is, mint az előző hozzászóló, úgy nőttem fel, hogy nálunk mindenki duci és ez genetika. Most azon vagyok én is, hogy megmutassam nekik:DDD

2010. ápr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A mi családunk is elég hízós típus,apukámnak még szívbetegsége is van,ezért 30 kg-t le kellett adnia (már csak ezért sem akarok elhízni) a nővérem pedig bulímiás volt (lehet emiatt is akarnak visszatartani,nehogy az ő sorsára jussak,pedig isten ments attól hogy ilyen drasztikus módszerekhez nyúljak)


Köszönöm a válaszokat és a biztatást,aki akar az még írhat:))

2010. ápr. 22. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!