Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik sport, diéta által lefogytak sokat, majd abbahagyták és visszatértek a régi kerékvágásba ? Visszahiztatok ?

Figyelt kérdés
2021. júl. 11. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Termeszetesen visszahiztam, ez kb torvenyszeru :D Ha pontosan visszatersz a regi rossz szokasokhoz, sokat zabalsz, nasizol, meg se mozdulsz, akkor ez nyilvan hizashoz vezet.

Azota eletmodot valtottam rendesen, lefogytam megint, egeszsegesen eszem, sportolok es ezt tartanom is kell eletem vegeig, ez van. Attol meg belefer neha egy kis bunozes :)

2021. júl. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Eddig a legtöbb, amit sikerült leadnom a múltban és vissza is híznom, az 15 kg volt. Szóval igen, nyilván ha lefogysz, és visszaállsz a régi életmódodhoz, úgy visszahízod, mint a fene. :) Jelenleg pedig 23 kg-t fogytam eddig, és most tényleg úgy érzem, hogy ezt nem fogom visszahízni, mert rájöttem, hogy annyi évet elvesztegettem arra, hogy a súlyom miatt önbizalomhiányos voltam. Szóval most biztos vagyok benne, hogy sikerül a maradék kilókat is leadnom, és tartani is fogom a súlyomat. :)
2021. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki újra azt az életmódot folytatja, ami mellett elhízott, magától értetődő, hogy vissza fog hízni. Egy diéta vagy sport sem használ azután, hogy felhagysz vele.

Ha tartósan fogyni akarsz, olyan életmódot válassz, amit utána tartani tudsz.

2021. júl. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Engem ez döbbent meg hogy hogy tud valaki visszatérni a régi porcióadagokra, régi ételekre egy nagy sikeres fogyás után?

Már lement 20 kiló és már nem tudnék megenni pl. egy rendes pizzát egy ültömben.

2021. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es, amikor volt rajtam +15 kilo, akkor sem tudtam megenni egy pizzat egyszerre, ez nem feltetlenul igy mukodik. En peldaul azert hiztam vissza, mert elkoltoztem otthonrol, egyetem mellett elkezdtem dolgozni, semmi idom nem volt fozni es sportolni, ossze-vissza ettem, legtobbszor gyors kajat vagy peksutit es sokat is nasiztam, mert az egyszeru volt, laktato es gyors. Buntadatom volt? Igen. De annyira faradt voltam, sok volt ez igy egyszerre, hogy nem tudtam magammal torodni akkor.

Tortennek az ember eleteben nagy valtozasok es neha nem olyan egyszeru alkalmazkodni hozzajuk, ez van :)

En az a tipus vagyok, aki a levegotol is hizik kb, szoval csak azon csodalkozom, hogy +15 kilo jott fel es nem 30 :D De azota leadtam, mar minden oke :)

2021. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, visszahiztam. Minden ugyanolyan lett, mint előtte, mert ugyanúgy csináltam, mint előtte.
2021. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is visszahíztam. Érzelmievő vagyok, nincs semmi ami pótolná, kiváltaná.
2021. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogytam 50 kilót.

Aztán elengedtem magam: kevesebb sport (ennek a tanulás is oka volt), meg olyan hülyeségek, hogy gondoltam, ezt már én megengedhetem magamnak, mert én már le vagyok fogyva.

2 év alatt kb. 15 kiló visszajött...

Másfél év alatt lement 20, és azt tartom is azóta, mert ez jó lecke volt, hogy nincs olyan, hogy "én már le vagyok fogyva", ez egy olyan projekt, amin életünk végéig dolgozni kell.

2021. júl. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha túlsúly jelentkezik nálad, az azt jelenti, hogy több kalóriát viszel be, mint amennyit ledolgozol. Mit jelent ez?


Szeretsz finomakat enni, de a munkád, vagy az életvideledből kifolyólag nem mozgod le a bevitt kajamennyiséget, ez ilyen egyszerű.


Mi a diéta? Egy étrend.


Mi a kulcs? Az, hogy figyelj arra, hogy MENNYIT és MIT eszel.


Két utad van:


a, nagyon figyelsz a táplálkozásodra, de nem mozogsz, így nem hízol el


b, nem igazán foglalkozol a táplálkozással, de aktívan, heti 4-szer legalább 1 órát mozogsz, és nem hízol el


A kérdésedre a válasz: ha egyiket sem csinálod, akkor el fogsz hízni HA olyan étvágyad van, ami által többet kívánsz mint amennyire szükséged lenne.


Én imádok enni, tehát folyamatosan hízok, ha nem figyelek magamra. Ezért szükségem van a mozgásra mellette, én ezt az utat választottam. Nem vagyok fitness modell, de jó kindiban vagyok és rengeteget ehetek, mert lemozgom :)

2021. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem kb arról szól az életem, hogy folyamatosan diétázom. Ha ránézek egy pohár vízre, képes vagyok attól is hízni.


Most jutottam el oda agyilag, hogy felfogjam, hogy nem diétáznom kell, hanem teljesen életmódot váltani, mert hiába dobok le 10 kilót, ha visszatérek a "normál" étkezésemhez, azonnal visszaszedem.


Most jelenleg 15 kg-ot dobtam le 6 hónap alatt azzal, hogy sportolok és teljesen más életmódot követek.

Egészen tartható és nem éhezem, plusz folyamatosan fogyok.


Szóval a diétának (pláne ha valaki hízékony) nem sok értelme van, mert utána valóban visszaszeded.

2021. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!