Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 8 kilót le tudnék adni 2...

8 kilót le tudnék adni 2 hónap alatt? 176 cm, 16/f

Figyelt kérdés

Szeptemberre, sulikezdésre le szeretnék fogyni 78-ról kb.70-re, mert valahogy még sosem sikerült 70-re lemennem. Tavaly ősszel 74 voltam, szépen lassan haladtam a célom felé, viszont a vírus keresztbe tett nekem. Nem tudtam elmenni edzeni, így tavaszra visszajött kb. 6-7 kilo, amiből 3 lement, viszont úgy érzem, hogy rendkívül lassan potyognak le a kilok rólam.


Heti 4-5 intenzív edzőtermi edzés, napi 10 km intenzív biciklizés mellett el lehet-e érnem a 70 kilos célomat?

A kajára igyekszem odafigyelni, viszont sajnos elég nehezen tudom megállni, hogy ne egyek meg egy tányér bolognait például. A kalóriákat igyekszem számoni, és nem tudom, hogy ez elegendő-e. Nem szeretnék puffasztott rizsen és salátán élni, szóval olyasmire gondoltam, hogy kitűzni egy kalóriahatárt, ami felé nem mehetek, viszont kis túlzással bármit ehetnék. Szüleim nem engedik a fehérjepor és bármi ilyen cucc használatát, így a fehérjebevitel nem lesz minden nap kimaxolva.


Tehát a kérdésre visszatérve: ezekkel a módszerekkel összejöhet-e 2 hónap alatt az a -8 kilo?


A válaszokat előre köszönöm!:)



2021. jún. 30. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Kalória deficitben kell lenned ahhoz, hogy fogyni tudj, vagyis kevesebb kalóriát kell bevinned, mint amennyit a tested elhasznál. Ha nem vagy képes ezt betartani, akkor nem fogsz fogyni.
2021. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És mi lesz a sulikezdés után? Elkezded, körülrajonganak, és ennyi volt a dicsfény, újra elkezdesz enni, minden mindegy alapon. Inkább haladj lassabb ütemben, és azt tartsd meg életed végéig.
2021. jún. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#2 ez az összetett mondat több sebből is vérzett, de köszi neked is! Valószínűleg ha "körülrajongás" van, akkor ez ad valami féle motivációt, hogy folytassam tovább, és ez a cél. Szeretnék viszonylag rövid idő alatt valami változást elérni, hogy lássam magamon, és lássák az emberek, hogy van értelme edzeni, és nem csak koptatom a gépeket az edzőteremben.

2021. jún. 30. 23:08
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
#2 vagyok, ne haragudj nem bántani akartalak :) Csak én ezen már számtalanszor végigmentem és azért írtam, hogy nem jó rövidtávú célt kitűzni, még elsősorban sem,mert amikor elértem, belustultam és újra enni, punnyadni kezdtem. A legjobb, ha az ember egész életére gyökeresen megváltoztatja a rossz étkezési szokásait, és lassan, de biztosan leadja a felesleget.
2021. jún. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Így már értem, és logikusnak tartom utólag visszaolvasva a válaszod! :) Igyekszem megfogadni a tanácsod! Köszi szépen a választ!!
2021. jún. 30. 23:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kicsi feleslegből szerintem nem, legalábbis egészségesen nem. 4-et viszont simán, és az nagyon szép eredmény. Lehet, hogy nem is akarsz utána már lejjebb menni, szerintem nem is kell.
2021. júl. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 köszi a válaszod! :)


Én úgy tudom, hogy heti 1-1,5 kilo leadása még az egészséges kategóriába tartozik, ebből kiindulva írtam ki a kérdést. A 4-et reálisnak látom én is, de ha nem jön össze, akkor se hagyom abba, egyszer úgyis összejön. :)

2021. júl. 4. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!