Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit szoktatok enni 1400-1500...

Mit szoktatok enni 1400-1500 kalóriában egy nap ?

Figyelt kérdés
17 l , 157 cm 57 kg vagyok és nekem kb ennyi kalóriát kene ennem hogy fogyjak , tippeket elfogadnám :)

2021. okt. 20. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Amit épp kívánok, csak nem sokat.
2021. okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Reggeli: zabkása, müzli, rántotta zöldségekkel, sonkás pirítós

Ebéd: általában valami sült csirke variáció zöldséggel/rizzsel/krumplival, de igazából a bolognaitól a töltött káposztáig bármit szoktam enni

Vacsora: saláták, krémlevesek, akár szendvics, tojásos kaják

Nasi: joghurt gyümölccsel, olajos magvak (ezzel nagyon ésszel, kalóriadús nagyon), humusz zöldségekkel


De egyébként valóban bármit ehetsz kalóriakereten belül, de azért érdemes odafigyelni, hogy egyél minél több zöldséget-gyümölcsöt, ne táblás csokikkal menjen el a kalória.

2021. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Kalóriabázisos kalkuláció alapján ez 1300 kcal:


Reggeli: 50g (5 ek) zab kB 1,5 dl mandula tejjel, 1ek mogyoróvajjal, egy kevés áfonyával, 30g fehérje porral


Tízórai: kihagytam, nem voltam éhes, de ilyenkor gyümölcsöt szoktam. Banánt, szőlőt kerülöm, mert nagyon cukrosak.


Ebéd: borsós, tonhalas coucus


Uzsi: matcha latte 1,5 dl mandula tejjel, ebbe raktam egy kicsi stevia édesítőt. Általában túrót, humuszt, cottage cheeset szoktam itt enni, de ma nem voltam éhes.


Vacsi: edzésen voltam, így utána ittam egy adag ízesitetlen fehérje turmixot vízzel, kB 100g eperrel turmixolva. Utána saláta: koktél paradicsom, ubi, jégsali, 50g camambert, fél avokádó (90g), pirítottam rá pár szem diót 4 szem szőlővel.


Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)

2021. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nekem is ekkora a súlyom 165 cm-hez és vékonynak tartom magam. Nem lehet, hogy neked a fogyás helyett az izomépítésre kellene koncentrálnod? Szerintem az sokkal szebb eredményt hoz, mint a túl sok fogyás
2021. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4: 164 és 157 cm között azért bőven van különbség. Plusz nem vagytok egyforma alkatúak sem, nem tudjuk milyen a testösszetételetek.
2021. okt. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 hat nem érzem magam daginak de a combom mivel alacsonyabb vagyok így nagyobbnak tűnik úgy h én leginkább onnan szeretnek le adni 😅
2021. okt. 21. 10:00
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. okt. 21. 10:01
 8/13 A kérdező kommentje:
A humusznak Milyen íze van ? Még soha nem ettem 😅
2021. okt. 21. 10:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsi! Igazatok van, belekeveredtem a magasságokba :D Valamiért azt hittem, hogy a kérdező majdnem 10 cm-rel magasabb mint én, de most esik csak le, hogy igazából alacsonyabb. Ennek fényében a 4-es kommentemet hagyjátok figyelmen kívül.


Humusz: kóstold meg és megtudod. De nem a bolti termékeket javaslom, azokat cukrozzák, stb. Egyszerűen el tudod készíteni otthon is magadnak. Nem csak csicseriborsót tudsz bele tenni, én általánam sült képia paprikával szoktam turmixolni, de rakhatsz bele céklát, borsót, akármit is. Nézz szét a neten

2021. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na most jól figyelj, mert leírom az én jolly jokereimet🙂

Ha édességek ennék, kis étkezésre V vacsira, nasinak

- sovány túró/növényi joghurtok/gyümölcsök kombója. Vagy ízesítem fahéjjal, kakaóporral, vaníliával, Édesítővel. Határ a csillagos ég.

- mandula/kókusz tejes kakaó, kávé. Hmm. Iszonyat kevés kalória, de mégis szinte édesség


Főézkezésekre

-sovány húsok, csirkemáj, növényi fasírt, sajt helyett orda!! 100g/101 kcal, tojás, halak!!!

-hozzá bármiféle zöldség, savanyúság

-szénhidrátos köretnek:kukorica, bulgur, rizs, krumpli.. Stb de csak általában ebédre, vacsira inkább nagyobb adag zöldség

-ha Vega kaját kívánnék bab/borsó/csicseri pörkölt. Chili con carne, vagy lecsó alap hozzájuk. Nagy volumenű, laktató.


Nem mondom hogy ez a tökéletes étrend, de nekem nagyon kényelmes, van benne édes, sós, kiadós ebédek, jó alapanyagok, finom ételek.

2021. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!