Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan álljak vissza a fogyásra?

Hogyan álljak vissza a fogyásra?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár hónapban a távoktatás alatt és nyáron sikerült leadnom 23kg-ot, így most 171 cm magas és 63 kg vagyok(illetve mostanra inkább 64-65). A célom a 60 volt, de beköszöntött az ősz, vele együtt az egyetem és a kolis élet. A gond ott kezdődik, hogy hét közben hiába tartom be a napi keretemet, néha még alá is megy (nagyjából 1300-1400 kcal-t állítottam be), hétvégén ha hazamegyek, akkor 3000-4000 kalóriás napokat tartok, mert egyszerűen kényszert érzek rá, hogy minden szemem elé kerülő ételt magamba tömjek. Utána pwrsze bűmtudatom van, nem egyszer hánytam is, az emésztésemet is felborítja a rendszertelen ráadásul a stagnálásom is véget ért, elkezdtem visszahízni a leadott kilókat, a fogyás szóba sem jön. A gondhoz hozzátartozik, hogy stresszevő vagyok, így a zh-k és vizsgák közeledtével ez egyre rosszabb. A kérdésem tehát az lenne, hogy hogyan tudnék ezekkel a falási rohamokkal leállni és hétvégén is betartani a napi keretem vagy legalább 0-án maradni? Őszig tényleg semmi gondom nem volt ezzel, pedig akkor kevesebb volt a megengedett kalóriám...

2021. nov. 13. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg rájönni, mi a hétvégi stresszfaktor és iktasd ki. Valami van, ami eddig nem volt, hiszen eddig is otthon fogytál, ha jól értem.


Ha más nem, csinálj programot a hetvégére. Egy jó túrázás pl 2in1. Nincs időd zabàlni és mozogsz.

2021. nov. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túrázás jó ötlet, vagy például olyan elfoglaltság, amely a figyelmet elvonja az evésről. Vagy olyan tevékenység, pl.: a tánc, a gyaloglás, az edzés is jó ötlet.
2021. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A stresszevésedet az is nagyon felerősíti, hogy baromi keveset eszel eleve. Így állandó alapstresszben tartod magadat, amit egy idő után nem bírsz. Egyél legalább 300-400 kalóriányi kajával többet kezdetnek.
2021. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálkozom a figyelemeltereléssel, a kicsit egészségesebb nasikkal, és a rendszeresebb étkezésekkel, hátha sikerült túllendülnöm ezeken a zabálásokon.
2021. nov. 15. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!