Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriát kellene ennem?

Hány kalóriát kellene ennem?

Figyelt kérdés

160 g CH diétán vagyok inzulinrezisztensként. Heti 3x kb 1,5 óra súlyzós edzést kezdtem el csinálni, havi 1-2 hétvégi túra, minden nap igyekszem sokat sétálni (alapból kocogás tempóban sétálok, ~6 km/h). Időnként úszom, melegebb időben futni is jártam, de a hideget a torkom nem bírja.


25 éves, 53-54 kg, 166 cm, lány vagyok.


A dietetikus azt mondta, 1500 kcal, edzős napokon 1600 kcal is mehet, de nekem ez nagyon alacsonynak tűnik. 50 kg-ra szeretnék lefogyni, illetve az izom tömegét növelni a zsír helyett, formásodni,

tónusosodni. (Testzsír %-om kb 18%)


Ha valaki hozzáértő tud valamit ajánlani, azt megköszönöm. :)



2021. nov. 22. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Az 50 kicsit kevésnek tűnik az adataidhoz. 1600al kb tartanád a súlyod, annál kevesebbel pedig nyilván fogynál. 1400-1500at mondanék, ha mindenképp fogyni akarsz.
2021. nov. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Nőknek 20% körül, vagy kicsivel felette kell lennie a testzsír százalékuknak. Ne akarj fogyni! Izmosodni lehet, de akkor a mérleg inkább többet fog mutatni.

Ha 160 gramm CH diétán vagy, akkor nem lehet sokkal több kalóriát bevinni 1500-1600-nál. Mivel a CH kötve van, túl sok lenne arányaiban a zsír meg a fehérje. Márpedig ezekből sem túl sokat fogyasztani, szintén hozzájárulnak a cukorbetegség kialakulásához, nem csak a szénhidrát.

Ha edzős napokon éhes maradsz ennyi kcal mellett, akkor 10, max 20 grammal nyugodtan megnövelheted a szénhidrátot, és arányosan mindent. De inkább több fehérje, kevesebb zsír. A zsírbevitel arányát jó lenne 30% alatt tartani (az összes kcal 30%-a jöhet zsírból). 20% a fehérje, 50% a CH. Ezekkel lehet számolni.

(dietetikus vagyok)

2021. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. Érdekes, hogy dietetikusként a leírtak szerint akarod beállítani valaki étrendjét, akivel nem is konzultáltál és egyáltalán nem ismered. És miért "kell" 20% felett lenni a testzsírszázaléknak? Ez is sok mindentől függ.
2021. nov. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3. Nem akarom beállítani az étrendjét, egyetértek a kollégával, aki beállította. Viszont ha éhezik ennyi kalória mellett az edzés napokon, akkor normál súly mellett nyugodtan ehet egy kicsit többet.

18%-os testzsír még rendben van, csökkenti nem kéne. Sok nőnek a ciklusa is elmarad 20%-os testzsír alatt.

2021. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, akkor tényleg ez reális, amivel számolnom kell.

Kaloriabazis oldalon írtam be az adataimat, és ott 1700+ kcal-t írt, van ahol meg azt írják, edzés miatt 2000 kcal is mehet, ezért voltak bennem kétségek.


Esetleg még arra valami tipp, hogy milyen ételek lehetnek azok, amik telítettség érzetet okoznak? Sokszor érzem, hogy hiába eszek meg pl. 400-500 g vegyes saláta-gabona-hús-sajt kombinációt, olyan, mint ha végtelen lenne a gyomrom, és 10 perc után legszívesebben megint ennék.

Ellenben ha elrontom a diétát és megszalad a CH, akkor jóllakva érzem magam, valahogy a szénhidrátoktól úgy érzem, jobban lakok. :/

2021. nov. 23. 17:11
 6/8 anonim ***** válasza:

A lassú felszívódású szénhidrátokat részesítsd előnyben! Teljes kiőrlésű kenyér, rozskenyér, durumtészta, kuszkusz, bulgur, barnarizs.

Sok zöldség, sok folyadék (napi 2-3 liter víz).

Hányszor eszel egy nap?

2021. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezeket szoktam, gyors felszívódásút csak ebédhez, esetleg uzsonnára (gyümölcs, cukormentes cukorka/tejcsoki, hogy ha pár gramm CH kell "kiegészítésnek").

Napi 5x eszem, de kicsit úgy érzem, ettől csak még éhesebb leszek.

2021. nov. 23. 21:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalni, lehet, hogy neked a napi 3 étkezés válna be. Általában IR-ben a több, kisebb étkezés tartja egyenletesebben a vércukor és inzulin szintet, de másoknál pont a túl gyakori étkezés provokál túlzott inzulin termelődést, amitől leesik a vércukorszint éhes leszel.

Otthon inzulin szintet nem lehet mérni, de vércukor szintet érdemes néha. Főleg éhgyomorra, étkezés után 1 és 2 órával.

Gyümölcs és édesség mellé tízóraira meg uzsonnára nem árt valami olyat enni, ami lassítja a felszívódást. A gyümölcstől önmagában inkább megéhezni lehet, amellett, hogy gyors CH, még savas is. Ha eszel hozzá egy szelet sajtot, vagy néhány szem (5-10) mandulát, az sokat segíthet éhség ellen.

Édességet nem igazán javasolt enni tízóraira meg uzsonnára. Akkor sem, ha cukormentes. Legjobban ebéd után tolerálható, esetleg vacsora után.

2021. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!