Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi idő után kell orvoshoz...

Mennyi idő után kell orvoshoz menni, ha kalóriaszámlálással nincs fogyás?

Figyelt kérdés

Tehát ha minden pontosan van vezetve, mennyi idő után gyanús, hogy kevesebb kalória kell, vagy egyéb egészségügyi gond lehet?


(Nem rólam van szó, vagyis előre parázok, hogy ez lesz.)


2022. febr. 10. 12:07
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Már elkezdtem január 14-én, ami tudom, semmi idő, de nekem mindig ez volt a bajom a fogyókúrákkal, hogy nem olyanok pl. mint a hajam, hogy tudom, egy hónap alatt mennyit fog nőni, és októberre milyen hosszú lesz.


Leírom az adatokat, vállalva a leszabást is. 157-58 cm, 92 kilóról kezdtem, eldöntöttem, hogy péntekenként mérem magam, hogy ne tántorítson el a napi ingadozás. Két héttel a kezdés után 3 kiló mínuszban voltam, rá egy hétre másfél kilóval többet mutatott a mérleg (nincs menzesz), ma nem álltam inkább mérlegre.


1400 kcalt számolok le, abban van hibaszázalék, ha esetleg valami több.


Reggelire turmixba víz, 1 banán, bogyós gyümik, bébispenót, fehérjepor. (Nem először használok fehérjeport.) Reggelire nem tudok mást, végigpróbáltam egészséges és egészségtelen verziókat is. Inkább nem reggeliztem, mert lehet a reflux miatt, de mindentől hányingerem volt.


Ebédre husi (általában csirke felsőcomb vagy pulykamell), mellé vagy rizs, krumpli, ezekből kevesebb, plusz főtt és nyers zöldségek. Főtten általában brokkoli, karfiol, borsó, kukorica, gomba, kelbimbó, vöröslencse, nyersen paradicsom, kígyóubi, avokádó, olívabogyó, de néha gyümit teszek mellé, mangót vagy körtét. Vagy koviubit, céklát.


Vacsira eszek 1-2 tojást, mozzarellát, mellé nyers zöldségeket, gyümiket, répát, kaliforniai paprikát, almát.


Vizet iszok meg teát (minden nélkül). Nem vagyok édesszájú, így mindennap nem eszek csokit, de ha megkívánom, egy kocka 85%-os étcsokit bekapok. Nagyon rossz, az édesigényemet pont kielégíti, de nem kívánok többet.


Ezeket nem eszem minden nap, de ezekből válogatom össze a napi étrendet.


Eddig nem tudom, mennyit ettem, nagyon sokat. Volt olyan időszak az életemben, amikor napi 1 szendvicset ettem hetekig, aztán napi 1 csomag fagyasztott halat plusz két pizzát meg egy vödör fagyit, és az ilyenek váltakoztak.


Főzni nem tudok, tehát a zöldségeket csak sós vízbe dobom, a husit meg befűszerezem. Nem tudok szószokat meg ilyesmiket.

2022. febr. 11. 17:52
 22/24 anonim ***** válasza:

Ez így nem hangzik rossznak, folytasd kitartóan és rendben lesz a dolog.


Szerintem mérd magad gyakrabban, mert lehet, hogy csütörtökön 1 kg-mal kevesebbet mutat a mérleg, pénteken többet, szombaton meg újra kevesebbet. Több adat átlagából pontosabb eredményt fogsz kapni.

2022. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Jó, amit csinálsz, de az elején a 3 kiló valószínűleg víz volt, ez nagyon megtévesztő. Ha nettóban eddig 3 hét alatt másfél kiló ment le, az teljesen ideális, a heti fél kilós fogyás lassú, de egészséges. Folytasd kitartóan, biztos, hogy fogsz fogyni.
2022. febr. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én amúgy akkor mennék orvoshoz, ha az első hónapban híznék az odafigyelés ellenére, vagy ha 2 hónap alatt nem sikerülne legalább 2 kg-ot fogyni. Persze ha lazább a diéta, eleve lassabb fogyásra terveztem, akkor később. Lehet, hogy először dietetikus segítségét kérném.
2022. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!