Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kevés 1200 kalóriát viszek be...

Kevés 1200 kalóriát viszek be mégis hízom. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Az edzésben 1 hónapot ki kellett hagynom... a két hét alatt heti 3 súlyzós edzés ami kb 30-40 perc és heti 5 aerobik mellett nem hogy fogytam, pont híztam.. kevés lenne a kalória? Mi lehet a gond?

2022. febr. 18. 08:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon kevésnek tűnik, és talán szénhidrátot is nem ártana enned :D:D
2022. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vitatkozni a koplalásról, de hosszútávon nincs olyan, hogy koplalsz és csak hízol. Ha koplalsz egy ideig aztán meg teletömöd magad, úgy lehet. Akkor a szervezet a hirtelen megjelenő kalóriatöbbletet elraktározza. Ha tartósan kalóriadeficitben vagy, akkor a szervezet nem tud miből tartalékolni. Olyan is lehet, hogy a szervezet az izomfehérjéket építi le a zsír helyett, de ez a testtömegnek akkor is csökkenni kellene.
2022. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

12. Ugyan ezen gondolkodtam el én is. Hacsak nincs valami olyan endokrin betegsége. A pajzsmirigy alulműködés pl. 30%-kal lassítja az anyagcserét.

De ha valaki tartósan deficitben van, nem létezik, hogy nem stagnál legalább. Nemhogy hízik!

Szerencsétlen emberek.a munkatáborokban is fogytak. :(

2022. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%

De ha sulyzos edzest vegzel… az izom no.. es annak is van sulya.

Nem mindegy hogy 70 kg izom vagy 70 kg háj

2022. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

14#

A mérleg nem tud különbséget tenni a kettő között. De annyi igazság lehet abban amit írsz, hogy a nagyobb izomtömeg több vizet vesz fel. Ezek alapján az az elméletem, hogy a kérdező szervezete a szükséges energia jelentős részét zsírból fedezi, a bevitt tápanyag jelentős részét meg izomépítésre fordítja. A nagyobb izomtömeg több vizet köt meg, és innen a súlygyarapodás. Ha tudnánk hogyan változott a testösszetétele, akkor ez többé-kevésbé igazolható vagy cáfolható lenne.

2022. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy állapítjátok meg, hogy kevésbek tűnik, nemis írt mennyiséget. Amúgy ha nem madáradagok, akkor ez szerintem nemfér bele az 1200ba. (Vagy lehet, hogy csak én feltételezem, hogy a rántotta legalább 2 tojást feltételez, s.)


A CH valóvan hiányzik ebből az étrendből, pedig a szervezetnek az edzéshez arra is szüksége van.

2022. febr. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

decemberig a cm kissebb lett, januarban stagnaltam. februar ota a cm nem mertem csak a kg-ot... a tukorben pedig formasabb es tonusosabb vagyok mint pl december elejen...

de attol meg a kg-nak mennie kene lefele ...

2022. febr. 19. 07:17
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valójában nem hízol, csak kg-ban nem fogysz, miközben egyre jobban nézel ki.
2022. febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 NTBS ***** válasza:
19%
Oka lehet a genetikád. Esetleg több ennivaló is segíthet, mert lehet annyira alacsony a kalória beviteled, hogy az a szervezeted fenntartásához szükséges.
2022. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Senior Séf ***** válasza:
38%
Ha felborult a bélflórád, és a Firmicutes fajok kerültek túlsúlyba, ugyanannyi tápanyagból 3,5 x annyi kalória szabadul rá a szervezetedre.
2022. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!