Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hagyjam abba a kalóriaszámlálá...

Hagyjam abba a kalóriaszámlálást? Más is járt így?

Figyelt kérdés
Teljesen bevált a módszer és haladok is a célom felé csak közben úgy érzem kezdek bekattani. Folyamatosan, de szószerint mindig a kaján, a makrókon meg a mennyiségen jár az eszem. Egész nap csak ezzel vagyok elfoglalva, nem érzem jól magam miatta. Ha olyan ételt kívánok meg, amiben magas a kcal pl.mogyoróvaj akkor vagy nem eszem meg és emiatt van rossz kedvem vagy nem bírok magammal és megeszem, de akkor megbűntudatom van, hogy csak mondjuk az uzsonnám 400kcal. Már a családom és a barátaim is szóvá tették, hogy kezd ez az egész mániámmá válni, de a héten már a munkámra se tudtam figyelni, mert folyton azon jár az agyam, hogy mit és hogyan kellene ennem, hogy ne menjek 1400kcal fölé. Sőt, ezzel is álmodom szinte minden éjjel. Szerintetek ez normális vagy hagyjam abba, mert később akár rosszabb is lehet? Mindenkitől azt hallom, hogy kalóriaszámlálással milyen egyszerű meg jó fogyni, de engem kiakaszt az egész. Viszont eddig fogytam vele 8 kgot és még olyan 10et szeretnék (76ról indultam) és félek, hogy ha abba hagyom visszajön az egész ugyanis erősen édesség és Coca Cola függő vagyok.
2022. márc. 13. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez egyáltalán nem normális és egyenes út az evészavar felé. Ugyanebben a cipőben voltam, amikor abbahagytam, nem szűnt meg mágikusan a gond, de drasztikusan lecsökkent. Egyre többször azon kapom magam, hogy jé, 3 órája nem is gondoltam az evésre. Ez másnak természetes, de én már örültem neki. Mentálisan teljesen tönkretett a számolgatás, rengeteg ételtől elkezdtem félni, most próbálom helyretenni a viszonyomat az evéssel.

Az adagjaidat tudod nagyjából, ha nem kezdesz el sokkal többet enni, nem fog visszajönni. És fogyni is simán tudsz nélküle, maximum kevésbé egyenletesen. De szerintem te is érzed, hogy a jslen helyzetnél az is sokkal jobb.

2022. márc. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! 3 óra az evés gondolata nélkül már kb.elképzelhetetlennek tűnik számomra, 3 perc se nagyon megy. Ijesztő azért ebbe belegondolni és aki nem érezte még így magát el se tudja szerintem képzelni milyen rossz dolog ez. Igen, az adagokat már ismerem meg, hogy melyik ételnek milyen az összetétele, mennyi a fehérje benne stb. Remélem tényleg így is menni fog.
2022. márc. 13. 08:17
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Erre mondta a férjem, hogy ő boldogabb a plusz tíz kilós énemmel. Úgyhogy hallgattam rá.
2022. márc. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Figyelj! Úgy tűnik nem vagy tisztában az alapokkal.

Keress olyan oldalt, ahol van fent egész napos/hetes étrend a te kalóriádnak megfelelően és próbáld azt követni.

Vagy kérj profitól segítséget, aki összeállítja neked a kaját és megtanítja az alapokat.

2022. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez már az evészavar előszobája.


Ha egyedül nem bírsz leállni, már most kérj segítséget.

2022. márc. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
1400 kcal amúgy is kevés egy felntt nőnek.
2022. márc. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Van nulla kalóriás kóla is, miért nem iszod azt?

Amúgy ha abbahagyod, akkor is ezen fogsz kattogni gondolom, ha meg elkezdesz hízni, újra visszatérsz ehhez. Inkább a fejedben kéne rendet tenni, és életmódváltásként felfogni, nem görcsölni, hogyha egy nap megettél egy kanál mogyoróvajat is. Én is számolom a kalóriákat yazioban, és bőven vannak piros napjaim, mert néha igenis megeszem a mogyoróvajat pluszban, vagy csokit, vagy hétvégén pizzát. Van, hogy belefér a keretbe, ha aznap sikerül sokat is mozogni, de ha piros egy napom, nem dőlök kardomba. A kalóriaszámolást próbáld arra használni, hogy nagyjából megtanuld a mennyiségeket, és már szemre is nagyjából tudd, mennyit ehetsz. Na és ha néhanapján többet eszel? A szervezeted nem egy robot, nem egy gép, ami megkívánja minden nap ugyanazt a kalória mennyiséget. Ezek egyébként is csak irányadó számok, mert úgysem tudod tökéletesen pontosan kiszámolni, hogy mennyit égetsz, és mennyit eszel meg. Figyelj a tested jelzéseire.

2022. márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy nem kalória számolással csinálod, hanem tányér módszerrel.

Az elején esetleg lehet nézni hogy így mennyi kalóriát viszel be.

A tenyér módszer annyit tesz, hogy felé tányér zöldség, negyede szénhidrát és negyede fehérje/zsír.

Vagy mondjuk a főzelékek laktatóak, és nincs benne olyan sok kalória.

Ha mondjuk megkívánod azt a mogyoróvajat, akkor egyél meg belőle egy kanállal, vagy pl csinálj magadnak házit, vagy vegyél cukormenteset, és az már nem akkora kalória mennyiség.

Próbálj meg sok zöldséget enni, az nem akkora kalória, és még sokat is ehetsz, persze az is megvan, hogy milyen zöldségekből. Én ezelőtt pl zöldségekből csináltam "sajtszószt" És finom lett.

De lehet növényi tejből is készíteni. Tehát olyan jó egészséges alternatívákat lehet elkészíteni otthon, plusz még olcsón is ami nem mellékes. Vagy legalábbis olcsóbban.

Pl a növényi tejet is el lehet készíteni házilag és jóval olcsóbb mint ha megveszed és ebbe nincs is akkor mennyiségű kalória.

Bűntudatot pedig ne érezz, ha megeszel valami olyat, ami mondjuk nem diétás, a lényeg az, hogy a napi étkezésed háromnegyede egészséges tápláló ételekből álljon, a negyedében pedig megeheted azt az egy szelet pizzát, vagy két kocka csokit amit megkívántál.

Ha pedig ennek ellenére is bűntudatot érzel, akkor mozogd le.

2022. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, hogy a leghasználhatóbb valasz miért van megint lepontozva...

A kérdezőnek kell egy olyan segítség, amivel egészséges marad és fogy is.

Ezt vagy önállóan megoldja - tanulással - vagy profitól segítséget kér ill. vásárol.

Ugyanis jelenleg fogalma sincs alap dolgokról, azért van így kétségbe esve és kattog folyamatosan az 1400 kcal-ás limitjén.

2022. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem neked kéne 5 nap szünetet tartanod amikor nem disznó modjára de azt eszed amit mwgkívánsz, amitől jól érzed magad.

Ez egyrészt segít abban hogy leküzd a kaja körüli szorongást. Másrészt látni fogod hogy a legrosszabb dolog ami történhet hogy nem fogysz abban az 5 napban. A mentális egészséged viszont erősen javul.

És amit a pszichológusom mondott (2.5 év kcalszámolással ws hasonló rünetekkel a hátam mögött), hogy mindig tegyem fel azt a kérdést hogy mi a legrosszabb ami történhet. Nekem ez sooat segít. Megeszel 2 kanál mogyoróvajat, a legrosszabb ami történhet még nem is a súlytratás hanem hogy fogysz, de lassabban. Ami meg inkább pozitiv dolog

2022. márc. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!