Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyik az a sós rágcsálnivaló,...

Melyik az a sós rágcsálnivaló, ami a legkevesebb kalóriát tartalmazza?

Figyelt kérdés
Chips, mogyoró, popcorn, szárított sonka. Bármi ilyesmire gondolok, márkát is írjatok.

2022. márc. 16. 16:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég vettem egy mini popcorn készítőt (kis adagokat tud csak csinálni, de egyedül vagyok). Max. 25g kukoricát teszek bele, ez kb. 100 kcal, mikor kijön kicsit lefújom kókuszolaj spray-jel, és kicsit megsózom. Hetente kb. 3-4-szer eszem egy adagot, nagyon örülök, hogy végre megvettem, mert régóta terveztem. Eltelít, van benne egy csomó rost, alig van benne kalória, a só meg jót tesz, nem kell annyira félni tőle mint sokan gondolják, sőt, az agyműködéstől a fizikai teljesítményen át az idegrendszerig sok mindent támogat.
2022. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mértékkel tudsz enni olaj nélkuli humusz vagy lencsechipset. Pl aldinak sjaat markasa egesz turheto, vagy vannak a bio boltokban a feher csomagolasos humuszchipsek. 30-40 gramm darabra eleg sok, sokaig kitart ragcsalva es 200 kcal alatt van
2022. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#11 a kukoricában tényleg ilyen kevés kalória van?
2022. márc. 18. 12:01
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

11. igen, ilyen kevés, mert bár 100g nyers pattogatni való kukoricában kb. 400-450 kalória van, 25 grammból már annyi pattogatott jön ki, hogy bő adagnak mondható.

Én egy Russell Hobbs Fiesta nevű gépet vettem 9000 forintért, ez olaj nélkül, csak forró levegővel készíti a kukoricát. Ami kijön belőle, hát ízlés kérdése, én úgy is meg tudom enni, kissé papír jellegű és íztelen (mivel nem olajjal készült), de tényleg így, hogy ráfújok minimál olajat és megsózom nagyon jó alternatívát találtam. A rátett olaj így elenyésző és így valóban alacsony kalóriájú rágcsát lehet készíteni.

Ami nagyon megdobja a pattikuki kalóriatartalmát, az a moziban a rengeteg olaj, de ugyanúgy tocsog a bolti zacskós, otthon mikróban elkészíthető (ráadásul állítólag ezekből a zacsikból a felbontáskor valami egészségre káros gáz szabadul el, ettől én nagyon megijedtem).

2022. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!