Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra és rágcsálnivalók?

Fogyókúra és rágcsálnivalók?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Éppen fogyókúrázok, sajnos nem mindig tudok ellenállni az extra kalória bevitelének. Viszont lassan egy hete 2 étkezés között diót vagy mogyorót(simát, nem sósat) szoktam enni, általában egy átlagos bögre méretű tálból úgy 2x, ebéd és vacsora között, illetve este szoktam csipegetni belőle.


Szerintetek ez baj?


2012. jún. 4. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, az olajos magvakkal én csínján bánnék.

Egészségesek, szó sem róla, viszont rendkívül magas a zsírtartalmuk (ami ugyan "jó" zsír, de a lényegen nem változtat), ezen kívül magas az energiatartalmuk is. Szóval nem baj, ha néha lecsúszik pár szem, de ne marékszámra edd, pláne ne minden nap!

Csak a példa kedvéért: 12 gramm dió (ami nagyon-nagyon kevéske) 78 kcal, 1 g CH, 7 (azaz hét!!!) g zsír és 2 g fehérje. Ezt csak onnan tudom pontosan, h vmelyik nap még pont belefért a mennyiségeimbe, és én is nasiként fogyasztottam.

Szóval ebből is fontos a mértékletesség.

Amúgy én ha csak rágcsálhatnékom van, akkor inkább zöldséget eszek (sárgarépa, kaliforniai paprika, káposzta, szóval ilyen ropogósabb fajtákat), ha konkrét nasira vágyom, akkor vagy az előbb említett olajos magvak (ha belefér az adott napba), v buláta, kölesgolyó, tönkölyropi, persze ezek sem kilószámra.

2012. jún. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

bogre mennyiseg raadasul ketszer?

Ez most vicc ugye.

Az olajos magvak irto egeszsegesek, en is imadom oket es mindenfele van otthon, de a mennyiseg amit te fogyasztasz, az nalunk ket emberre is sok:)

Vegyel vissza belole, mert elajulsz mikor legkozelebb raalsz a merlegre.

Ha nasizni akarsz, akkor meg mindig mandula/dio a csoki/csipsz helyett, de egyel kb. 10 szem mandulat es egyel hozza zeller szarat vagy barmi zoldseget. Egyel egy kis doboz kefirt szorj bele daralt mandulat vagy lenmagot.

Egyel gyumolcsot, eper, cserko, ezek mint fogyi-baratok. Vagy igyal citromos vizet, az elnyomja az ehseg erzetet es meg egeszseges is. (de utana oblitsd ki a szad, mert a citromle nem tul zomanc-barat :)

2012. jún. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nassoljál valami baromidrága gyümölcsöt, pl hazai epret, cseresznyét. az ára miatt nem vesz sokat az ember, és nem is sok kalória, az inzulint sem ugrasztja meg.
2012. jún. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!