Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen zöldségeket tudtok...

Milyen zöldségeket tudtok ajánlani, ami ízletes, de nem puffaszt?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy az egyetlen út ahhoz, hogy éhezés nélkül betartsam a kalóriakeretet, a zöldségek fogyasztása nagy mennyiségben.

Nagyon szeretem a borsót és a kukoricát, de sajnos puffadást okoznak, ezért nem szívesen eszem már őket. Ti milyen zöldséget fogyasztotok általában?



2022. ápr. 6. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kb mindent. Cukkini, répa, cékla, paradicsom, paprika, ezek engem nem puffasztanak. Brokkolit és a karfiolt is imádom, engem nempuffasztanak, de sok mindenkit igen, ki kell próbálni. Illetve a leveleket is ajánlom, már csak volumennövelés céljából is, valamint nagyon sok vitamin van bennük, én bébispenótot és rukkolát fogyasztok főleg.
2022. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Zöld leveles zöldségek, de nem káposztafélék. Pl. bébispenót, rukkola, madársaláta, jégsaláta, fodros saláta.

Répa, spárga, paradicsom, paprika. - ezeket szoktam még rendszeresen.

Nekem a borsó sem okoz ilyet. De a kukoricát én se bírom, mondjuk annyira nem is szeretem.

2022. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy mi okoz puffadást, elég egyéni. Sokaknak a karfiol brokkoli sem jó, nekem nincs bajom

Mostanában sorretket, feketeretket, karalábét eszem sokat, ezek olcsóak, rzek yzezonálisak. Meg céklát kovászolok és megfozom, mert azt magában nem szeretem

2022. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem mindent is érdemes megkóstolni, mert neked kell kitapasztalni, hogy mi puffaszt. Engem kb. semmi.

Sok főzeléket eszem a spenóttól kezdve a sárgaborsón át a paradicsomos káposztáig. Kedvencem a karfiol, a főzővízbe teszek köménymagot is puffadás ellen. Köretnek, sütőben répa, hagyma, cukkini, padlizsán keveréke, de lehet gombával, céklával, brokkolival stb. is variálni. Zöldbab/fejtettbab saláta. De egy leveles salátát is meg lehet uborkával, paradicsommal, csicseriborsóval, lencsével, tojással turbózni, hogy laktató legyen.

2022. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem sem puffaszt semmi, csak a glutén. Cukkinit sokat eszek, fasírtot elsősorban. Brokkolit, karfiolt rizsként, valamivel felütve (juhtúró, sonka pl). Babot, kukoricát, padlizsánt meg minden vegyes zöldsalátát.
2022. ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudhatom, hogy téged mi puffaszt.

Az én ch fogyasztásom jó 90 százaléka zöldségekből jön.

Amiket én szeretek és ennni szoktam : paradicsom, paprikák, retek, hagyma, fokhagyma, gombafélék, jégsaláta, uborka, cukkini, zöldbab, sárgahüvelyű bab, kelkáposzta, fejes káposzta, lilakáposzta, karalábé, karfiol, sárgarépa, zöldborsó, kukorica, fehérbab, vörösbab, lencse

2022. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*6 zeller lemaradt.
2022. ápr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!