Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukkiniből milyen ízletes...

Cukkiniből milyen ízletes ebédet készíthetnék?

Figyelt kérdés
Nem szeretném kirántani, sütőm nincs, így csak olyan receptek jöhetnek szóba, ami főzőlapon elkészíthető.
2013. júl. 11. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel szeretem simán zsiradékban kisütve, ötfűszerrel megszórva :)

Ha vannak más zöldségek és currypor is, akkor remek zöldségcurryt lehet belőle rittyenteni. Ma is azt ebédeltem. Az alapja cukkini, volt benne hagyma, répa, ezek kötelező elemek, s ami még jött, karfiol, karalábé, s egy kis maradék alma. Krumpli most nem volt benne, úgyhogy kalóriában hiányt szenvedett (az olaj tett hozzá valamit), de a párom rizzsel ette, én pedig nem voltam nagyon éhes. Készítettük már curry helyett tandori masalával is, ekkor darabolt főtt tojás és paradicsom is volt benne, a kókusztej is passzol bele.

Leginkább erre szoktam használni a cukkinit, ha épp nem nyersen eszem a zsenge darabokat.

2013. júl. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Lehet panírozva rántani, mi tartár mártással kiegészítve fogyasszuk.Csinálhatsz belőle krémet amit pirítós kenyérre kenve lehet enni. Hallottam mások pörköltet készítenek belőle.
2013. júl. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Én levest csinálok belőle, kis fokhagymával, tejszínnel, leturmixolva.

Nagyon finom.

2013. júl. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Felteszed pörköltnek, a végén tejfölbe lisztet símára kavarsz, beleforralod, így fincsi sűrű szaftja lesz. Ha nem akarsz köretként nokedlit, rizst, akkor kockára vágott sült krumplit is adhatsz mellé.


Készítheted lecsónak is, de a rántotta-készítéshez is belekockázhatod.


Volt, amikor a ráczpontyot készítettem cukkinivel, a krumpli helyett raktam bele! Nagyon fincsi.


A darálthúst kevés zsíron sóval, borssal párold puhára födő alatt, amikor kész, kavard bele a főtt rizst, vagy kölest.

Jénai alját kend ki vékonyan zsírral, vastagon olajjal, majd rakj egy sor vékonyra szelt cukkinit (só, bors), majd a darálthús-töltelék, a tetejére ismét egy sor cukkini fűszerezve. Azt is kend meg vastagon tejföllel. Borítsd be a tetejével, fent a lángon rotyogtasd össze. Figyeld, hogy ki ne fusson, amikor a benne levő gőz+tejföl elegye elérte a fölsősorba rakott cukkinit is, vedd le a lángról, és rögtön szedd le a tetejét is.


Ha nem akarod, hogy a jénaid elcsattanjon, akkor tégy alá egy elosztót, és a lángot csak fokozatosan vedd fel a takarékról. Amig párolódik, tiszta konyharuhát kb. 5 cm vastagot rakj az asztal közepére, és amikor a jénait a lángról leemelted, erre tedd. Nem fog a hideg-meleg hirtelen találkozása miatt szétcsattanni.

2013. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Most látom, hogy ez a fogyókúra kategória!

Szóval, ha valamit kerülsz az étrendedben (=rizs, tészta, krumpli, tejföl-lisztes habarás és hasonlók), szóval az általam írt recepteken lehet variálni.

A receptek, ötletek nincsenek kőbe vésve, ha van valami ötlet, amivel e tekintetben jobb lehet, én is szívesen veszem a variálást!!! :)))

2013. júl. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a tejfölt szoktál kókusztejszínnel, a lisztet meg valami magliszttel, útifűmaghéjjal helyettesíteni. Ennyi a 'fogyókúrás' változtatás, ha valakinek ötlet kell.
2013. júl. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a recepteket. Valójában nem rajongok a tökfélékért, de mivel kaptam 3-at sajnálnám ha kárba vesznének. Azt hiszem több ötletet is kipróbálok :)
2013. júl. 11. 09:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Töltött cukini(én vagy tonhalat, vagy tojást, husit rakok bele, aztán ahhoz csinálok valami zöldségkrémet, vagy akármi :))

Cukkini tészta(uborkaszeletelőn lehúzogatod, utána felcsíkozod. csinálj hozzá paradicsomból szószt, darálj le hozzá husit-instant egészséges spagetti :D)

Nasinak cukkini chipset csináltam múltkor(felkarikázod, fűszerezed, be a sütőbe)


TÖbb most hirtelen nem jutott az eszembe

Éljen a cukkini!

És sütit is lehet belőle sütni :)

2013. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Cukkinis tócsni/lapcsánka.. nagyon finom
2013. júl. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Grillezett cukkinikarikák. (Só, bors)
2013. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!