Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Főtt tojást szeretnék holnap...

Főtt tojást szeretnék holnap készíteni. Főzés előtt vagy után mérjem le és vigyem be a táblázatba? Lehet buta kérdés, új vagyok ebben a kcal számolásban.

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben mindegy, mert a tojás se nem ad le, se nem vesz fel vizet.
2022. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam, köszönöm!

Még egy röpke kérdés: olajos tonhal esetében úgy mérjem, hogy előtte leöntöm róla az olajat? Vagy ez is mindegy?

Hisz azért csak magába szív valamennyit.

2022. jún. 7. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Az olajos hal esetében az a gond, hogy a gyártó valószínűleg beleszámolta az olajat is. Ha leöntöd, akkor a dobozon levő tápértékadatokat felhasználva hülyeséget fogsz beírni a számításodba.


Szóval, ha mindenképp olajosat akarsz, nem jó az, ami sós lében van, akkor a következőképp járj el. Leméred egyben, amit meg akarsz enni, kiszámolod a táblázat alapján, hogy az mennyi kcal stb. lenne. Aztán leöntöd az olajat, és leméred, mennyit öntöttél le. Ennyi zsírt levonsz a makrókból, és grammonként 9 kcalt levonsz a kcalból is. Remélem, világos, meg érthető is, hogy miért így érdemes számolni.


Előfordulhat, hogy a dobozon lecsepegtetett töltő tömegre adják meg az adatokat, de ilyet még csak borsónál, zöldbabnál láttam, olajos hal esetén nem. Sós leves tonhalnál lecsepegtetett tömegre adták meg, ahol néztem, az egyszerűbb lenne.

2022. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az olajos halra ált rá van írva hogy a lecsepegtetett termékre vonatkozik. Tehát leontod rola es arra.
2022. jún. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!