Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Agyonrágott téma...a fogyni...

Agyonrágott téma...a fogyni kéne...Ezer jótanács, mi hogyan veszi el az étvágyat. No de én nem azért eszem, mert éhes vagyok !!!! ( hanem mert buta, mondhatnám...) Mit csináljak h legyőzzem a "de ennék valami édeset" érzést?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 17. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Egyél édeset de keveset. Egyél egy kocka csokit este ha jólesik, egyél napközben egy zabkekszet vagy kókuscsókot a kávéhoz.

Kalóriát számolj és ne lépd túl a kis édeségekkel sem a keretet.

2021. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Eleinte nem könnyű, de állj le a hozzáadott cukros dolgokkal. Egy idő után már a gyümölcsök természetes édessége is elég lesz, 1-2 kocka csokinál több pedig nem is fog jól esni.
2021. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
82%
Ha krómot szedek, kevésbé vagyok rákattanva az édességre, olyan is volt, hogy szó szerint úgy erőltettem magamba amikor a gyerek megkínált a csokijából, mert annyira nem kívántam, nem esett jól.
2021. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg az első két stratégia közül beválik valamelyik. Van, akinek az édes teljes elhagyása segít, és pár hét után már nem hiányzik. Van, akinek meg a mérték begyakorlása.


A figyelemelterelés, bármilyen tevékenység (konyhától távol :-)) szintén segíthet, ha épp rád jön az édességvágy.

2021. ápr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
A gyümölcsöt próbáltad már helyette?
2021. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
83%

Próbáld kontrollálni az édesség fogyasztásod. Mondjuk ha nagyon ragaszkodsz az édeshez, akkor minden nap csak ebédidőben egyél édességet.

Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy most tényleg éhes vagyok, vagy csak a szemem kívánja és nincs is rá szükségem?

Kezdetben nehéz megálljt parancsolni, de aztán belejön az ember.

Üdv.

2021. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
én akkor benyomok 1 liter vizet :D máris jobb
2021. ápr. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A megoldást önkontrollnak hívják.

Igen, tapasztalatból tudom, hogy k***va nehéz, de a fogyás nincs ingyen, meg kell érte dolgozni, te ni kell érte.

Le kell szokni arról, hogy megszokásból, unalomból, stressz miatt, szomorúságból stb stb, vagyis az érzelmi alapú és a figyelmetlen evésről is.

Meg kell tanulni különbséget tenni a fizikai éhség és a kívánósság között, és csak akkor enni ha valóban éhes vagy. Ez nagyon nehéz, de azért sok gyakorlással nem lehetetlen:)

Az aktív figyelemelterelés segíthet. Pl én szeretek olvasni, és ahhoz, az agyam mellett ami a történetre fókuszál, mindkét kezemet is lefoglalom, hogy tartsam a könyvet, közben nem használom a kezem másra, csak a könyv tartására. Már csak azért sem, mert félek hogy összemaszatolom őket. Munka közben csak a munkára figyelek, ha otthon laptopon sorozatot nézek akkor közben szoktam pl edzeni ha otthoni mozgásnapról van szó. Vagy szimplán tartok magam mellett vizet, cukormentes teát és néha iszom belőle.

2021. ápr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En is így vagyok. Hiányzik a szénhidrát. Sajnos az kell mert hiába eszem mást helyette pl. Edesitoszeres kakaót, akkor is meg árad a vagy a készre,sütiket,palacsintákat. Én úgy csinálom most hogy azt eszem amit kívánok, de abból keveset és mozgok. Nem mondom hogy gyorsan fogynak, de legalább nem húzok és félév alatt kb egy kg le is jön így.
2021. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én 1.5 hónapja kezdtem el életem legjobb étrendjét :D alapvetően low carb (napi 60-80g CH), sok fehérje, kb 40-50g zsír. napi 1300-1500 kcal körül eszem, figyelek a változatosságra is, sokat edzem. Annak ellenére h szerintem változatosan eszem, szedek BCAA-t edzéshez meg scitec multi pro plust, nagyon idegesített h sóvárgok az édesség után. Oké, hogy szetetem nagyon az édességeket, de konkrétan úgy vágyom rá, mint egy függő. Egy hete kezdtem krómtablettát szedni, és most már elvagyok napi egy peoteinszelettel/ néhány kocka étcsokival, ami bele is fér a kalóriakeretembe, és már nem őrülök meg állandóan az édes ígért. lehet, hogy tényleg az volt a baj :D
2021. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!