Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én vagyok a buta, vagy ez a...

Én vagyok a buta, vagy ez a weboldal?

Figyelt kérdés

ezen a héten kezdtem diétázni, itt olvastam, hogy a kalóriaszámolás nagyon hasznos dolog. hát én neki álltam, de kételkedem.

beírtam kíváncsiságból, hogy mikor ettem ezelőtt. ezek alapján fogynom kellene, hisz több kalóriát égetek el így is, mint amit beviszek.

2425 kcal a napi adag


Reggeli: 2 adag házi fehér kenyér + 4 szelet sajtos tavaszi felvágott + 10 dkg kígyóuborka + 2 dl 1,5%-os tehéntej = 400 kcal

Ebéd: 300 g palócleves sertésből + 1 db túrósbatyu = 439 kcal

Uzsonna: 1 pohár Zott szivecske meggyes = 115 kcal

Vacsora: 400 g tócsni

összesen: 1718 kcal

Ma 1256.74 kalóriával többet égettél el, mint amit bevittél.


Szépen teljesítetted a mai tervet! Picit túl is teljesítetted, ehettél volna még valamit.


Ebben az ütemben heti 1.14, havi 4.9, fél év alatt pedig 29.87 kg fogyást lehet elérni.


Reggeli: 20 dkg lecsókolbász + 2 kifli = 833 kcal

Ebéd: Húsleves tésztával, 20 dkg főtt csirkemell, 20 dkg főtt répa, 10 dkg főtt karalábé, 300g főtt krumpli = 752 kcal

Vacsora: 36 g sült szalonna, 2 adag fehér kenyér, kígyóuborka, paradicsom, paprika, újhagyma = 520 kcal

összesen: 2104 kcal

Ma 870.8 kalóriával többet égettél el, mint amit bevittél.


Tökéletesen teljesítetted a mai tervet, csak így tovább!


Ebben az ütemben heti 0.79, havi 3.39, fél év alatt pedig 20.7 kg fogyást lehet elérni.


Én vagyok a hülye vagy ez az oldal?

173 cm/110 kg, heti fél kg fogyás a cél.


2016. máj. 5. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Kihagyod (más is) a számításból, hogy a napi kalóriaigényt normál testalkatú emberekre megállapított táblázatokból veszik az ilyen "tudós" oldalak. Márpedig egy elhízott embernek sokkal kisebb a napi igénye, hiszen a hőszigetelő zsírréteg miatt a hőháztartás fenntartásához sokkal kevesebb energiára van szüksége. Számolj csak úgy, hogy neked napi 1000 kalória bőségesen elég, különösen, ha nem úszol naponta 2 órát 28°C-os uszodavízben (ahol fokozott a hőleadás).
2016. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rossz ételekkel akarsz fogyni.
2016. máj. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1000 kalória? a 10 éves húgom többet eszik, éhen is halnék
2016. máj. 5. 16:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első, ez akkora butaság, kövér embernek több kalória kell, kb. mindenki ezt tapasztalja. Én is lazán fogytam több evéssel, amikor még 20 kilóval több voltam és kevesebbet mozogtam. Másnál is ez szokott lenni.

A hőszigetelés mégis mit számít? Kint vagyunk a fagyban? Még kint sincs fagy, de télen is bent ülünk a szobában.

Emlősként olyan hőtermelő folyamataink vannak, hogy igazán nem gond a testhőmérsékletünk fenntartása, ha nincs nagyon hideg. Ezek a folyamatok akkor is zajlanak, ha nincs szükség ennyi hőre.


Kérdező, mi a gondod a fentiekkel? Az oldal ezt becsüli neked. Korántsem bizonyos, hogy ez fog történni, természetesen. Nekem folyamatosan, olykor elég gyorsan híznom kéne az oldal szerint, ahhoz képest hol fogyok, hol nem, mivel sokkal gyorsabb az anyagcserém, mint amivel az oldal számol. Természetes, hogy nem tudhatja, hogy mennyit égetek, ezt ki kell tapasztalni, a testépítők tudják.

2016. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj, az elején fogynál, habár nem feltétlen a megadott ütemben, mivel az ételek minősége hagy némi kívánnivalót maga után. Mondjuk én azt a 2400-at sokallom egy 173 cm magas emberhez, akár nő akár férfi. Szokás úgy számolni, hogy a tervezett súlyodat adot meg, nem az aktuálist, ha nagy a különbség, akkor adj meg monjduk 80kgt, De szerintem neked midnenképpen elég lenne 80kgig 2000kcal, aztán lehet fokozatosan csökkenteni a cél közelében 1500-1600-ra.
2016. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy az 1000kcal egy bődületes marhaság felnőtt embernek akár 50 akár 150 kg.
2016. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A weboldal sem tökéletes, de a kérdés mire megy ki pontosan? Hogy rossz kalóriát ad meg az ételeknek? Vagy, hogy túl sokat/keveset kér? Nem értem igazán melyik rész nem tetszik. Nem tudjuk milyen adatokat adtál meg. AZ sem mindegy milyen életmódot folytatsz.


(az biztos, hogy az étrended pocsék. Jóval több kalória minusz lenne, ha nem fehér kenyereket meg rakat zsírban sült ételeket ennél.."

2016. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5: Elég jók a becsléseid, sokaknak beválna ez, de olyat ne mondj, hogy tuti elég neki 2000. Sok, a kérdezőnél 40 kilóval karcsúbb embernek komoly gondjai lennének ilyen kevés étellel, pl. éhezésnek élnék meg a dolgot. Pedig fogyáshoz elég értelmes kalóüriamennyiség, persze csak ha nem különösebben aktív az ember.

A kérdező heti fél kilót szeretne fogyni, ehhez bizonyára nem kell keveset ennie. Ha nem elég gyors az anyagcseréje, akkor is elég, ha inkább többet mozog.


Az ételek nem ideálisak, persze, de ez az ő döntése. Fogyni ezekkel is lehet.

2016. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!