Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Normális, hogy ennyi kalórián...

Normális, hogy ennyi kalórián sem fogyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon röviden:


-38kg után izmot építek, 1 év alatt +8kg, viszont leszeretnék adni valamennyit.


171cm, 81kg-ról indultam, és 1600 kalórián havi 1kg SE megy le.


Nem számolom félre a dolgokat, mindent pontosan mérek.. Ezért sem értem.

Elméletileg 10kg felesleg van rajtam, ezért is fura a dolog, hogy ilyen lassan megy le..


Mi lehet ennek az oka? Okosabb lenne inkább súlyt tartanom, mert ez azt is jelentheti, hogy így jól érzi magát a testem ebben a súlyban?


U.i.: Még azt sem lehetne mondani, hogy nincs rajtam izom.. Van rajtam, látszik, hogy edzek, szép eredményeket érek el a sportban, szóval nem az van, hogy kevés izom miatt kell ennyit ennem..



2022. júl. 1. 08:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Miben sütöd a csirkét / burgonyát? Bár még ha bő olajban is, ezzel a mennyiséggel fogynod kellene.

Nem szedsz valamilyen hormonális gyógyszert (pl. fogamzásgátlót)?

Pajzsmirigyed / cukrod rendben van?


Minden nap ennyit eszel, vagy van, amikor "bűnözöl"?

2022. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Csirke/burgonya forrólevegős fritőzben, olaj nélkül van elkészítve.


Nem szedek semmilyen gyógyszert, és nincs semmilyen betegségem sem.

Cukrom szintén rendben van.


"Minden nap ennyit eszel, vagy van, amikor "bűnözöl"?"

Minden nap tartom az 1400-1600-as kalóriát, néha néha belecsipegetek valamibe, de az max +150 kalóriát jelenthet.

Legyünk akkor szigorúak, és mondjuk azt, hogy 1800 kalóriát eszek. 1800 kalória is rettentő kevés úgy, hogy másfél éve edzek, van rajtam láthatólag izom. (tényleg nem nagyképűségből, de van rajtam izom, ezért sem értem.)


Értem én, hogy genetika, meg anyagcsere.. De ennyire? Heti 5x másfél-két órás edzések mellett is?

2022. júl. 1. 13:41
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Le leszek pontozva, de tarts csalónapot. Utána lehet újra meg indul lefelé.
2022. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
161g szénhidrát? Nem sok az? Mondjuk ha edzel akkor jó. Ha nem akkor szerintem az sok.
2022. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Még mindig nem a szénhidrát a mérvadó, hanem a kalória. Heti 5x edzek egyébként.
2022. júl. 1. 18:41
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Még kevés is a ch; pláne ennyi zsír mellett.
2022. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
56%
Szia. Ugyanezzel küzdök. Elmentem egy vizsgálatra ahol azt írták, hogy 20 százalékos testzsírral ami kb átlagos azzal 83 kiló lennék. Ehhez 170 magas vagyok. Lehetséges, hogy az edzés miatt nincs is annyi zsír rajtad, mint gondolod.
2022. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, hogy 170cm és 79kg vagyok, nincs sok zsír rajtam mások szerint. Viszonylag szerencsés vagyok ilyen tekintetben, mert nem lóg semmi rajtam és látszik, hogy edzek, de hát ennyire alacsony kcalt még nem láttam embernek, hogy ne fogyna.. :D
2022. júl. 2. 14:55
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem inzulin rezisztenciám van. Ugyanezzel küzdöttem. Az jött be, hogy napi maximum 2x eszek, úgy osztom el a napi kalóriát. Rendszerint tíz körül majd este nyolckor. De kinek mi. Levittem a szénhidrátot, semmilyen hozzáadott cukrot nem eszem, gyümölcsből is válogatok, illetve mértéket tartok. Azóta rendben van a cukrom is. Kicsit megemeltem a fehérjet és a zsírt. A szénhidrát volt a ludas. Mint írtam, azóta minden rendben. Már 3 kiló híján megvan az álomsúly.
2022. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!