Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hiába számolom a kalóriákat,...

Hiába számolom a kalóriákat, és tornázok mindennap mégsem fogytam es ingadozik a súlyom. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Napi may. 1500 kcalt viszek be, chból 130-40 gr és zsírból 25-55gr. Napi 30-60 percet tekerek és mellette súlyzózok. A mérlegen mégis azt látom, hogy nem változik, emiatt már napi szintem használom a mérleget és nagyon sresszelek ezen.
2022. júl. 7. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden reggel ugyanúgy méred magad?

Kialvatlanság, stressz és a makrók nagy ingadozása is okozhatja. 1500kcalbol arra kovetkeztetek hogy nő vagy, ahol m3nstruáció előtt 2-10 nappal feljön 1-4kg és csak utána megy le

Ok lehet még ha rosszul számolod a kalóriákat és nincs dericit. Vagy ha beleszámolod és leeszed a sportolást mert minden sportolásra minden app tulbecsuli az elegetett kcalt

2022. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mindent grammra pontoaan vezetek, és általában nem eszek többet 1200kcalnál.
2022. júl. 7. 23:03
 3/14 A kérdező kommentje:
A mentruáció viszont jelenleg rájátszhat.
2022. júl. 7. 23:03
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

A mindennapos mérés kb a legrosszabb amit tehetsz.

Mennyi ideje csinálod?

2022. júl. 8. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Mi a helyzet az ivással? Csak vizet, illetve más 0 kalóriás dolgokat iszol (pl ízesítetlen tea)? Egy nap hány litert? Előtte tornáztál, erősítettél valamit? Milyen a só beviteled?

A folyékony kalória is kalória, sokan kiveszik a számításból, de ez nagy hiba. Ha korábban nem voltál aktív, akkor full egyszerű, az izmaid "felvizesedtek", illetve igyekszik megtörteni a glikogén raktárakat, ami szintén vizet köt meg. Ez teljesen normális, így fejlődik az izom. A sok só szintén vízkötő hatású.

Egyébként a mérleg az egyik legrosszabb tanácsadó fogyásban. És pl 51 és 54 kiló közt kb bármi lehetek bármelyik napszakban, havitól függetlenül is. Ha tudod, hogy mindent jól csinálsz, akkor ne pánikolj. Csináld tovább, ne méregesd magad, csak max 2-3 hónap múlva. Na, akkkr látni fogod a difit.

2022. júl. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Napi max 1200 kalória és 25 gramm zsír mellett nem sokáig kell majd a menstruációdon aggódni, ne félj, ugyanis ez borzalmasan kevés. A fogyás nem egy lineáris folyamat, a mérleg sem a legjobb mérőszám, majd beindul. De beindulna akkor is, ha nem sanyaragatnád magad ennyire.
2022. júl. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem csinálom túl régóta, 2 hete kezdtem el.


Inni vizet szoktam, néha teszek bele egy citromot, vagy naponta 1x zeros szörpöt.


Erősíteni meg szoktam napi szinten, gondoltam, hogy ez miatt is lehetséges.


Pont a menstruációmhoz kell a fogyas.

2022. júl. 8. 09:50
 8/14 A kérdező kommentje:
Abban meg nem vagyok 100%-ban biztos, hogy mindent jól csinálok.
2022. júl. 8. 09:51
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
2 hete, és 1500 kalóriával, nőként kb meg sem moccan a mérleg nyelve, teljesen normális. Ilyen kalóriával hónapok kellenek. És csak hetente érdemes magad mérned, vagy havonta.
2022. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha havonta méred magad, akkor 1 hónap múlva derül ki, hogy jó úton jársz-e vagy sem. Ha viszont már úgyis naponta méred magad, akkor az úgy nagyon hasznos, ha hetente átlagot vonsz (vagy vezeted egy alkalmazásban) és nagyon jól fogod látni a tendenciát - ez kiküszöböl mindenféle menstruációval és egyéb "zajjal" kapcsolatos ingadozást, és pontosan mutatja, hogyan haladsz.

6-osnak igaza van, túl kevés a zsír, a hormonháztartásod egy idő után így felborul. Nem tudom milyen magas vagy és hány kiló, de ennyi mozgáshoz az 1500 kalória is kevésnek hangzik. 2 hétig persze tudod tartani, meg akár 6 hétig is, de a fogyás lényege a kalóriadeficit mellett a kitartás/fenntarthatóság, ha nem tudod tartani, amit elterveztél, akkor felesleges nekiindulni.

2022. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!