Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért hirdetik egyre többen...

Miért hirdetik egyre többen azt hogy rendben van ha nem tartod be a diétád?

Figyelt kérdés

Egyre több személynél látom azt, hogy mennyire okés az, ha te diétázol de azért lecsúszik egy kis torta, fagyi, egy kis lángos stb. Utána megy a kesergés, hogy az illető le akar fogyni és nem sikerül neki. Hogy akarnak az emberek így célt érni, ha közben elhitetik velük hogy rendben van ha rendszeresen taccsra vágják a diétájukat?

Ugyanakkor azt látom hogy az ezt hirdető emberek madárnak elegendő mennyiségű ételt fogyasztanak és abból is mindenmenteset.

Ma már az számít betegesnek aki számol, mér és nem zabálgat félre.


2022. aug. 17. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Egyik véglet sem vezet jóhoz. A madármennyiség sem, meg a fánkos pizzafagyi-torta zabálás sem diéta mellett. Sokan viszont tespedtek, lusták, és ezen változtatni sem akarnak.
2022. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek mást jelent a diéta, hiszen ez csak speciális étrend, de ebből millió féle van.

Te kalóriaszámlálásnál tetted fel a kérdést, na ott pont belefér a torta, fagyi, lángos is, nyilván, a kiszabott kereten belül. Ez egyáltalán nem félrezabálás, aki így eszik, annak pont az a jó, hogy mindent ehet mértékkel.

2022. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Időnként egy kis torta, stb. belefér egy normális kalóriakeretbe. Nem jó olyan étrendhez ragaszkodni, ami csak szenvedés. Pont ezért nem is lesz hosszabb távon fenntartani.
2022. aug. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem jó végletesen gondolkodni. Nem csak az van, hogy valaki egész nap nassol, vagy grammra méri a jégsalátát is. Az életmódváltásnak nem kell arról szólnia, hogy a saját születésnapodon sem ehetsz meg egy szelet tortát, vagy nyáron egy finom fagyit... Nagyon sok ember épp azért adja fel, mert azt hallja, hogy ha evett ilyesmit, azzal "taccsra vágta a diétáját", és akkor már nem is számít, az egy szelet süti után megehet egy fél tepsivel is, tök mindegy. Pedig nem. Csak nyilván az arány nem mindegy, érdemes nagyrészt egészséges dolgokat enni természetesen, de olykor lehet "félrezabálgatni".
2022. aug. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert kellegyegészséges egyensúly test és lélek között. Ha mindent megvonsz magadtól, akkor a lelked kikészül, az ételhez való mentális viszony egészségtelenné válik, testképzavar alakul ki. Nem arról beszélnek ezek az emberek, hogy zabálj mindent mértéktelenül, hanem arról, hogy ha a szülinapodon megeszel egy szelet tortát, akkor nem kell a kardodba dőlni vagy feladni a diétát, hanem folytatni kell ott, ahol abbahagytad.
2022. aug. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a számol és mér ugyanolyan beteges, ha túltolod, mint a kajálás, ha túltolod.

Számolni egy életen keresztül nem lehet, meg zabálni sem ajánlatos, szóval valami normális középút kéne.

És a méricskélés sem az.

2022. aug. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Sztem azt nem veszik figyelembe hogy ez egy emberfüggő dolog és mindenkinél más és más módszer válik be.


Valaki pl. havi 1x megeszik egy szelet tortát de meg tudja állni hogy benyomja az egészet.

Vagy eszik egy szem csokit és képes nem felfalni az egészet.


Nálam ezek nem működtek, nálam csak az működik ha minden ilyesmit 100%-ban száműztem. Nincs itthon semmi édesség, nasi, üdítő, stb. 2 éve nem ettem semmilyen édességet. És így már nem is kívánom, ha megkínálnak, egyáltalán nem vágyom rá.

2022. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért hirdetik mert mindne tele vna random ételeket démonizáló kajával, és azért mert nagyon jllemző, hogy ha valakinek becsúszik egy torta vagy lángos, akkor így onnantól kukázik mindent és jó ennyi volt megint nem ment.


Pedig az igazság az hogy ha egy nap túlléped a kalóriakereted mitomén 500 kalóriával, de amúgy meg általában 400 kaloria minuszbna vagy minden nap, akkor nem fogja az az egy pluszos nap tacsra tenni a diétát...hogy tennék? 2400 kaloria minuszt termelsz a 7 6 napján, 500 kalória túlevés semmi, csak vissza a kocsira aztán megyünk tovább, nem esünk le róla. Ez azért is nagyon fontos, mert a mentális egészségnek se tesz jót ha a nyaralás úgy tellik hogy csak nézed hogy fagyizik a család, ha a szülinapon neked csak a felszeletelt uborka jut...ha van ünnep ha van nyaralás becsúszik, megeszed, nem görcsölsz rajta, mert nem vágtál haza a világon semmit, és folytatod amit eddig. Ellenkező esetben sokszor az van hogy úristem megettem egy csokit (200 kalória gyakorlatilag semm) akkor mostmár mindegy, és úgy megkívántam egy zacskó chipszet így estére...aztán hozok hozzá kis nutellát és belemártogatom HÁT ÚGYIS MINDEGY NEEEEM? :D Ez a nap már el van b/szva...és a diéta is...Ez nem jobb


Igen gyorsabb az eredmény ha minden nap 700 kaloriás deficitet tolsz, meg HIIT edzést, meg zumbaórát, és még futsz egy szigetkört, mellé persze szigorúan étkezéshelyettesítő shakekkel, rohadt eredményes leszel a fogyásban és a megtális egészséged feldarálásában is...

2022. aug. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nincs vele baj. Sokan belebolondulnak a diétázásba, aminek egyáltalán nem kell fekete- fehérnek lennie.

Én magam is úgy fogytam le, hogy kialakítottam magamnak és tartom ( a mai napig is) egy alap diétás életmódot, rendszeres mozgással, és ebbe időnként becsúsztatok csalónapot, vagy csaló étkezést ( régi kedvenc édességeket, csipszet, sütit, gyorskaját). 95/5 arányban tartom a diétám, kb 95% a diéta, 5% a nasi.

Ez pl számomra hosszútávon fenntarthatóbb mint a kilóméteres tiltólisták, vas szigor, végig sóvárogni az életet...

Én már évek óta így élek és bevált. Jobban működik, mint lemondani rengeteg dologról amit valaha szerettem. ( Valószínűleg mások is hasonlóképp érzik)

2022. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

De pont ez a lényeg. Ha évekig nem eszel valamit, nem fogsz sóvárogni utána. Ha havi 1-2x eszel sose szűnik meg a "függőség". Pl. a cukros ételek vagy a só után.

Eljön egy pont amikor már egy sima Mars csokira is úgy nézel mint az amerikai juharfasziruppal leöntött nutellás cukros gófrira. Rosszul leszel már a gondolatától is

2022. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!