Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elrontottam mindent? Sose...

Elrontottam mindent? Sose fogok felépülni

Figyelt kérdés
Évek óta tart az evészavarom és kétségbe vagyok esve. Nagyon sok fokozatán túl vagyok már. Volt szarabb időszak, konkrétan kihullott a fél hajam és a menstruációm is elmúlt egy időre. Folyamatosan edzettem, energia nélkül és mindennek kívülről fújom a kalória tartalmát mai napig. Fel akartam épülni sokszor, de senki nem hiszi el, hogy nehéz, mindenki, aki tud erről, azt mondja, csak egyek. Bűntudatom van minden falat után. Jelenleg egy olyan helyzetbe kényszerültem, hogy nem tudok eljárni edzeni, mert egyszerűen nincs időm rá. Most van az érettségi évem, 3 hónap múlva pedig szakmai vizsga, és még arra sincs időm, hogy leüljek egy percre. Rettegek, hogy felszedek kilókat, néha evésrohamok jönnek rám és nem tudok leállni. Már nem tudom mit kezdjek magammal, tudom, hogy ennél vannak rosszabb dolgok is az életben, de nekem ez nyomorúságot okoz és nem tudok így élni. Ezúttal nem tudom összeszedni magam. Félek. Kérlek segítsen valaki.

2022. okt. 31. 18:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem egyszerű.


Enni kell, igen, ez a kulcs, csakhogy nehéz elkezdeni, amikor az étel maga az ördög és rémálom.


Pedig másképp nem megy - a pszichológus akkor tud segíteni neked, hogyha TE is meg akarsz gyógyulni, másképpen kidobott pénz.


Én tíz éven át sodródtam anorexia-bulimia között, 3x majdnem belehaltam, de a pszichológus, pszichiáter lósz... nem ért, mert én nem akartam gyógyulni.


Aztán a harmadik után jöttem rá, hogy oké. Hányingerem van. Nem bírok öt métert megtenni, vért hányok, a fürdés alatt majdnem elájulok, és a barátom éjszakánként azt nézi, hogy lélegzem-e még, vagy végem.

És hogy kib. napjaim vannak hátra (35 kiló voltam ekkor). Ez volt az a pont, hogy oké, meghalok vagy gyógyulok?


Nehéz volt... életemben nem sírtam annyit, mint a gyógyulásom elején, mert minden ételtől féltem. Leültem, remegtem, sírtam, utáltam az egészet, de rettegtem, hogy meghalok...


És 1,5 évvel a rec. kezdete után mentálisan is gyógyultnak tekintettem magam.

Nem voltak falásrohamok, hányás késztetés, bármikor eszek új ételt, anélkül, hogy érdekelne, hány kalória, vagy úristen, krumpli... és? Étel, ha finom és gluténmentes, akkor jöhet.


A poklot jártam meg az ed alatt és a gyógyulás alatt, de minden oké azóta.

2022. nov. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!