Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi a fontosabb, a heti vagy a...

Mi a fontosabb, a heti vagy a napi kalóriadeficit?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje úgy próbáltam fogyni, hogy hétköznap szigorúan tartottam a kalóriadeficitemet, figyeltem az egészséget kajákra, aztán hétvégén elengedtem magam, és kb azt ettem, amit csak megkívántam. A fogyásban egyelőre nincs is túl nagy eredményem...

Aztán valahol olvastam, hogy fontosabb a heti kalóriadeficitet kiszámolni, mert pl ha 5 napon át jól tartom a keretet, de aztán a hétvégén meg 2-3x annyit eszek, napi átlagra számolva bőven magasabb lesz a kalóriaszám, mint amennyit deficitnek kiszámoltam.

Melyikre kellene jobban odafigyelni?



2022. dec. 3. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg a heti lenne a mérvadó, de azért a hétvégi elengedésekkel kicsit vigyázni kell, nagyo el tudja vinni az egészet.

Ha hét végén észrevehetöen többet eszel, akkor a hét közben ezt "meg kell spórolni", azaz kicsit lejjebb vinni a keretet, vagy jóval többet sportolni.

Az azonban nagyon nincs rendben, ha hét végén kétszer-háromszor annyit eszel, ez nem igazán jó ötlet, eléggé túlzónak tartom.

Ha másfélszer annyi, az belefér, több nem igazán szerintem.

2022. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

A heti.

És egyébként ezért nem támogatják sokan a csaló étkezéseket. Sok esetben az a vége, amit te is tapasztaltál: a csaló kajából csaló hétvége lesz, és annyit eszel, hogy az egész heti deficitnek annyi. Én is lazábban veszem a hétvégéket, de ez nem azt jelenti, hogy szétzabálom magam, és annyi kalóriatöbbletet tolok be, amennyit csak bírok. Inkább azt hogy súlytartó kalória mennyiséget eszek, és belefér 1-1 nem egészséges kaja is.

Én azt tanácsolnám, hogy ha ennyire ki vagy éhezve a hétvégére, és nem tudsz megállj parancsolni a gyors kajának, fagyasztott ételeknek (vagy bármi is az, amivel ennyire túleszed magad), hogy inkább csökkentsd a napi deficitet, tartsd hétvégén is a jó étkezési szokásokkal együtt. Kisebb deficit kevésbé megterhelő, viszont a folyamatos odafigyelés nehéz, és ez az, amit inkább meg kell szokni, és szokássá kell válnia, amit erőfeszítés nélkül be tudsz tartani. Idővel talán meg tudod találni a számodra optimális egyensúlyt, de amíg ez nincs meg, addig az ilyen ételek és a túl nagy hétköznapi deficit csak lehetetlenné teszi a fogyást.

2022. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

A heti, a csalónapokat pedig felejtsd el, az bullsht.


Értelme semmi, de a szervezetnek nem tesz jót, hogy mondjuk öt napon keresztül 1600 kalóriás, viszonylag könnyű étrenden vagy, "csaló napon" meg megeszel minimum 3-4000-et (igen, a fitness világban ez a lényege).

2022. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 annyit pontosítanék, hogy a "fitness világban" nincs olyan, hogy csaló nap. Csaló étkezés van, ami egyetlen egy étkezést takar, és leginkább a glikogén raktárak feltöltésére szolgál, hogy jobban tudjanak edzeni utána, vagy szimplán egy olyan étel evése, amit egyébként a diéta alatt nem enne az illető. De ez 1(!!!) db étkezés! Nem x nap kontrollálatlan evés. Illetve diéta szünet van, amikor súlytartó kalóriát esznek x ideig. Szintén azért, hogy visszanyerjék az energiájukat, illetve hogy ne legyenek folyamatos deficitben, mert az esetleg hátránxos a mentális vagy fizikai egészségükre.

A csalónap, vagy inkább zaba nap egy csodás út a BED felé, vagy az angol által muckbang-nek nevezett trendnek. Egy totális félreértelmezése a csaló étkezésnek.

2022. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Heti. Egyik héten 3 napig 1100 kcal körül ettem, mert megjött és nem volt étvágyam. Aztán 3 napig 1600 körül, majd a 7. napon egy jó nagy pizzát megettem almáspitével. Így is fogytam egy kilót :)
2022. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegyük fel h ahhoz h megtartsd a súlyod 2500 kalóriát kell bevinned de te fogyni szeretnél ezért 2000 kalóriás étrenden vagy. Hétfőtől péntekig szépen tartod is ezt, napi 500 kalória mínuszban vagy és így hétfőtől péntekig összes is hozol egy 2500 kalóriás deficitet. Aztán eljön a hétvége és betolsz szombaton meg vasárnap is 4000 kalóriát, azaz a két nap alatt össze hoztál egy 3000 kalóriás többletet mert ugye 2500 a szinten tartó kalóriád és te mindkét nap 1500-al lépted túl. Tehát hétfőtől péntekig elértél egy 2500 kalóriás mínuszt majd szombat és vasárnap csináltál egy 3000 kalóriás pluszt, így az egész hétre levetítve egy 500 kalóriás többletet csináltál, azaz nem hogy fogyni de még hízni is fogsz.
2022. dec. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!