Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy betegség indítja be a...

Egy betegség indítja be a fogyást?

Figyelt kérdés

Elmesélem a történetem: 1 hónapja elég beteg voltam, teljesen elment a szaglásom és az ízérzékelésem. Ezt szó szerint kell érteni, semminek nem éreztem az ízét. Az eredménye az lett, hogy megundorodtam a kedvenc kajáimtól, mert íz nélkül az állaguk baromira nem mókás, sőt sokszor kifejezetten undorító. Azóta sem tértem vissza rájuk. Arra is rájöttem, hogy erős függőségi viszonyom van az étellel. Ízek nélkül nem jelent olyan örömöt az evés, az adagok is lefeleződtek. 30 kg súlyfeleslegből 4 ment le.


Mások tapasztalata?



2022. dec. 3. 14:06
1 2
 11/18 anonim válasza:

Beteg lett, nem érzett ízeket-->megundorodott az ételtől, kevesebbet evett

-->fogyás


Tehát azzal nem mondtok hülyeséget, hogy a kalóriadeficit miatt fogyott, de miért volt kalóriadeficit? Mert a BETEGSÉG MIATT megundorodott az ételtől. Tehát nem közvetlenül, de igen, valószínű hogy a betegség az ok.

2022. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 11-es válaszoló, hogy megértetted, amit írtam. Belátom, hogy a kérdésből másra is lehet következtetni, ha az ember nem olvassa el a leírást.


Igazából ilyesmi élményekre voltam kíváncsi, mert nekem kijózanító volt megtapasztalni, hogy a túlevésem milyen nagy mértékben függ az ízek iránti függőségemtől. A betegség előtt kínkeservesen tudtam csak megállni, hogy a kedvenc édességeimet ne egyem meg, szóval ez új élmény volt számomra, hogy nem kívánom a csokit és a kávét pl.

2022. dec. 22. 18:51
 13/18 anonim válasza:

(11-es vagyok)

Hidd el megértem, én is csomószor eszek csak az íz miatt :/

Leküzdötted már a betegséget? Visszaálltál a csak az íz miatti evésre?

2022. dec. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem vagyok ezzel egyedül. Szerencsére meggyógyultam, már érzem az ízeket. Viszont már nem eszek az ízek miatt. Ez a tapasztalás most löketet adott. Azóta nem ittam kávét (én nagyon tejesen ittam, azért volt sok kalória benne) és nem ettem egy szem csokit sem. Most -7 kg-nál járok. Meglátjuk, hogyan alakul.
2022. dec. 22. 20:19
 15/18 anonim válasza:

Gratulálok :)

Egyébként most is ott van az evés iránti vágy, vagy az már elmúlt?

Illetve mi volt a betegséged? (egy ismerősömnek is ilyen volt, covidra gyanakodott, nem az volt, ezért kérdezem)

(előző 2 voltam)

2022. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi :-)

Elmúlt! Nem tudom, hogy COVID volt-e, mert nem csináltattam tesztet, de akár az is lehetett. Influenza jellegű volt.

Annyira megundorodtam bizonyos ételek textúrájától, hogy nem kívánom. meg pl. a kávét sem kívánom már. Betegségem alatt egyszer ittam, semmi ízét nem éreztem és a koffeint magát nem hiányoltam, csak a kávé ízt. De most már azt sem.

2022. dec. 22. 21:00
 17/18 anonim válasza:

Azta, kicsit irigyellek emiatt :o

na mindegy, köszönöm hogy válaszoltál

2022. dec. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát.. azért a betegség az elég rossz volt :/ Viszont tényleg e nélkül nem biztos, hogy nekiálltam volna.
2022. dec. 24. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!