Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Depresszió mellett fogyókúra?...

Depresszió mellett fogyókúra? Van valakinek tapasztalata ezzel?

Figyelt kérdés

Sajnos kb fél-egy éve depresszióval küzdök, és közben felszedtem 5-6 kg-t a szokásos súlyomhoz képest. Utálok tükörbe nézni, gyűlölöm, hogy ennyire el vagyok hízva (régen anorexiás voltam), de egyszerűen nincs motivációm elkezdeni normálisan egy diétát, a depresszió ugye azzal jár, hogy nem érdekel az ég világon semmi, csak fekszem egész nap, a sportra sem tudom rávenni magam. Össze-vissza eszem, nincs energiám foglalkozni ezzel, hogy most kalóriát számolják megint meg magamnak külön kiválasszam a kajámat, megtervezzem mit eszem egy nap. Plusz kb az egyetlen örömforrás az életemben az édességek. Bűntudatom van az elhízás miatt, de nem tudok 1-2 napnál tovább tartani egy diétát így.

Valaki járt már így? Hogyan vegyek magamon erőt?



2019. nov. 13. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Pedig a rendszerességre szoktatás nagyon is hatékony gegyver maga a depresszio ellen, ugyhogy számolgasd csak a kalóriákat.

+ Még nekem Osho meditációs gyakorlatai valtak hatalmas hatassal a depressziómra.

2019. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

+ zökkendsd ki magad minel többször... Hogy meg tudd elni a pillanatot... Egyszerű pelda pl a jeghideg zuhany, ilyenkor télen meg egy fokkal hatasosabb... Zuhanyozz le csak hideg vízzel, szenvedni fogsz, főleg ha nem vagy hozzá szokva... De figyeld meg, zuhany után mosolyogni fogsz és minden leszel, csak nem depressziós... Abban a pár percben.

Ez is egy meditációs technika.

2019. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
A sport az egyik legjobb módszer depresszió ellen.
2019. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy öngerjesztő folyamat. Depressziós vagy --> össze-vissza eszel, nem mozogsz, nem figyelsz a vitaminbeviteledre, nem csinálsz semmi érdekeset, ami elterelné a gondolataidat a bánatodról --> még tovább süllyedsz a depresszióba, még jobban utálod magad, mert hízol és nassolsz.

Szedd össze magad, mást nem tudok mondani. Kezdd ezzel: édességek helyett normális ételek + rendszeres mozgás akkor is, ha nincs kedved. Csak elkezdeni nehéz, 1-2 hét és belejössz.

2019. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
ha nincs energiád számolni a kalóriát, hogy van energiád telezabálni magad?
2019. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Nem “zabálom tele magam”. Napi 2000 kcal körüli bevitellel híztam meg, egy 170 cm-s 50 kg körüli lánynak ez sok, de nem zabálás. Egyszerűen nincs erőm ezzel foglalkozni, eszem amit anyám vesz, meg viszonylag sok nasit mert örömet ad legalább arra a pár percre. És nagyon szeretnék kitörni ebből, csak nem tudom hogyan.
2019. nov. 13. 23:48
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Diagnosztizált depressziód van, vagy csak te gondolod, hogy az vagy? Pszichológushoz jársz?
2019. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem járok pszichológushoz, de tervben van.

Utánaolvastam a dolgoknak, és hát elég valószínű, hogy ha fél éve minden egyes nap meg akarok halni, sírok amikor semmi nem történt, napi 12 óra alvás sem elég, elvesztettem az érdeklődésemet minden iránt amit szerettem, nem köt le semmi, és nem tudok semmire odafigyelni... Akkor azt depressziónak hívják.

2019. nov. 14. 10:21
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha nincs különösebb oka annak, hogy depressziós vagy (nem történt veled semmi szörnyűség, amit nem tudtál feldolgozni), akkor olvass annak is utána, milyen vitaminok, tápanyagok hiánya okozhat depressziót. Omega-3 zsírsavak (EPA), D-vitamin, magnézium, B-vitaminok (főleg B12 és folát, de nálad B6 és B7 hiány is lehet), vas, cink, szelén.

Ha az egyetlen örömforrás az életedben a cukor, akkor beszélhetünk cukorfüggőségről és kóros bélflóráról is. Ezt csak úgy tudod megszüntetni, ha minden finomított szénhidrátot elhagysz egy időre (a finomlisztet is tartalmazó teljes kiőrlésű termékeket is). 1-2 nap alatt nem lesz változás, legalább 1 hét kell ahhoz, hogy valami értelme legyen. Az első pár nap cudar lesz, de ha kitartó vagy, hamarosan jobban fogod érezni magad, mint azelőtt.

2019. nov. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Van oka, szakítás és a legjobb barátaim is magamra hagytak.

De nem akarom itt sajnáltatni magam.

Köszönöm a tippeket, igyekszem először csak egészségesebben és rendszeresen enni (most napi 2-3 étkezésem van), aztán meglátjuk.

2019. nov. 14. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!