Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mièrt nem hízok, ha többet eszek?

Mièrt nem hízok, ha többet eszek?

Figyelt kérdés
Egy kicsit fel szeretnèk szedni, de sehogy nem jön össze. 183 cm 82 kg (ffi) vagyok. Csak ma 5000 kalória körül ettem (mondjuk most mèg èhès vagyok úgyhogy eszek) ès egyszerűen nem jön fel súly.... Valami tanács, vagy kiokosítás?
2022. dec. 5. 20:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
9-es, dehogy kezdem el újra ezt az őrületet. Örültem, hogy befejeztem. Nem bolondultam meg, a kinézetemet meg le*zarom, de legalább jólérzem magam. Nem éri meg az egész... Bárcsak előbb jöttem volna rá.
2022. dec. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%

#5


Az ugye megvan, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy az adott illetőn milyen arányban oszlik el a zsír, izmok aránya?

183cm mellé akár 90-95kg is lehet nyugodtan ha normálisan eszik és rendszeresen sportol mellé.


Egyébként az az 5000 kalória mennyire biztos? Csak úgy nagyjából számolgatod, vagy rendesen leméred az adagokat és megfelelően számolsz? Simán lehet, hogy akár 1000 kalóriát is mellélősz ha nem jól számolod az étkezéseket. Egy ekkora embernek 5000 kcal mellett híznia kell.

2022. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
12. Az egyén anyagcseréjétől függ. Nem mindenki hízik aki 5000 kcalt eszik / nap.
2022. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%

Dehogy van itt szó anyagcseréről. Ez az egész mese a 20as évek elejéig mükődik, mikor az ember sokkal több szar kaját megengedhetnek magának és úgy is gond nélkül is tart egy átlagos fizikumot.

Szeretik az emberek ezt az ,,anyagcsere és genetika" dolgot mindenre rámondani. Nem olyan régen egy 50 kilós lány nem értette, hogy miért nem hízik. Aztán mikor leírta, hogy mit eszik egy nap, nem is értem mit várt. 1 étkezéssel többet ettem az egész napi fogyasztásánál.


A kérdező sokat mozog, de az a 22km séta olyan hatalmas kalóriamennyiséget nem éget el, hogy ne szedhessen fel súlyt. Szóval valószínűleg az az eset áll fenn, hogy a kérdező nem eszik konzisztensen 5000 kalóriát amelyet esetleg rosszul is számol. Az is kérdés mióta csinálja. Nem 1-2 hét alatt kell várni a csodát, én 6 hónap alatt tudtam hízni +12kg-ot kalóriaszámolással és szerencsére nem zsírosodtam be túlságosan.

2022. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A többsège kimèrt dolog, amit ettem pl pepsi 200 ml üveges, fehèr rizs,rántott hal, első körben 6db ettem, du-n 4et.Volt csirkecomb sütve, sertèsszűz ez is sütve, tartármártás, tojásrántotta sokâval , 2 energiaital, 1 tábla csoki, 3 chips, gesztenyepürè. Ès elèg jó adagok voltak.... :(
2022. dec. 6. 21:37
 16/16 NTBS ***** válasza:
Adj időt, de ne vidd túlzásba.
2022. dec. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!