Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen ételeket ehetek diéta...

Milyen ételeket ehetek diéta alatt?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtem el diétázni. A kalkulátor szerint 0,5kg heti fogyáshoz 2142 kcalt kell bevinnem.


Tegnap ettem 3 szendvicset (teljes kiőrlésű magoszsemle, zsírszegény sajt meg szárazkolbász), 1 salátakeveréket, amire zsírszegény görögjoghurt raktam, azt befűszereztem kicsi vegetával, meg vágtam bele 1 paradicsomot). Otthon éheztem, szóval ettem 1 tál krumplifőzeléket meg légsütőben sütöttem fasírtot és azt raktam bele.


Ma 2db olyan szendvicset ettem mint tegnap, 125g rizst (arra tettem vegetát meg tettem rá borsót) meg egy banánt. Most megint éhezek, össze akarok dobni valami kaját, de nem tudom, hogy mit.



2022. dec. 8. 15:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia! A szárazkolbász helyett szerintem edd fele fele arányban csirkemell sonkával, és jól mondták a többiek ennyi szendvics helyett inkább fehérje mondjuk túró valamivel reggelire, vagy zabkása! az egészségesebb ha mindenáron szénhidrát, max 1,5 szendvics de inkább egy meg az se mindegy hogy egy szendvics fél vagy egész. A turmix is eltelít! Kevés cukorral, alacsony zsírtartalmú tejjel, natúr joghurt, vagy kevés kefir. A tojás is nagyon jó inkább főtten vagy kevés olajjal tükörtojásként. A saláta és csirkemell jó, ebből lehet jó kis gyrost is csinálni, wrappal kis joghurtos öntettel, nemcsak önmagában enni. Amit nem látok az étrendedben az más zöldségek, nyugodtan ehetsz negyed zacskó rizst is, másik rész főtt vagy párolt zöldségek, akár brokkoli, zöldbab stb.

Bármilyen mexikói vagy kínai zöldséges csirke, vagy sütőben sütött ananászos/barackos/paradicsomos/sajtos-kevés tejszínes esetleg joghurtos? csirke, natúr csirkemell, mustáros csirkemell!.

Amit nem látok még a halak, a tengeri hal teljesen jó, inkább párolva, kevés olajban sütve (utóbbihoz lazac, fekete sügér a megfelelőbb. Tonhalkonzervet is lehet használni az olaja nélkül vagy zöldséglésen. Sajnos én párom miatt néha megeszem rántottan, de ilyenkor csak keveset eszek belőle.

Tésztát is lehet enni, mértékkel inkább durum tésztát, paradicsomszószal, akár tonhallal vagy bármilyen zöldséggel, lencse, vagy gomba paprikással, habarás joghurttal!

Bármilyen zöldségkrémleves tejszínnel vagy anélkül esetleg joghurttal- lencsefőzelékbe én utóbbit tettem, szuper alapanyag a vöröslencse.

Mindent lehet egészségessé tenni,a variációk határtalanok.

Töltött gomba, cukkini, paradicsom (iszonyat finom, zöldséges burgurral, akár sovány darált hússal stb) ehhez kis bulgurt enni.

Még sokat lehetne írni, kis odafigyelés kell, egy-két változtatás :).

2022. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ja és ezekkel tuti elérhető a cél súly is.

Nasikat nem írtam:

Uborka, répa darabok joghurtos fűszeres mártogatóssal.

Serpenyős natúr pattogatott kukorica (Auchanban lehet kapni.)kevés sóval, olívaolajjal.

Mogyoróvaj! almával

Akkor bármilyen zabpelyhes süti vagy könnyű joghurtos vagy gyümölcsös sajttorta

Gyümölcssaláta

2022. dec. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mindenképp egyél változatosan, hogy tartani tudd az étrendedet, fontos hogy egyél felváltva csirkemellet/halat/ mértékkel a karaj vagy a sertésszűz is ehető, főleg mert nem bô olajban készült!

Köret: Bulgur, hajdina, barna rizs választása előnyös, szerintem max 10 dkg, salatá vagy zöldség kiegészítéssel.

-Édesburgonya

-saláták

-krémlevesek

Túró, joghurt, kefir(mértékkel), tej (csak kávéba kevés)

Kevés sajt

Sok ásványvíz, tea, limonádé, frissen facsart gyümölcslé

Tojás inkább reggelire


Mi most vettünk húsdarálót így most már akár csirkemellből is tudok darált húst csinálni, de ha darálok is pl combból akkor legalább nincs benne plusz zsír :D.


Én 52 kg vagyok, 160 cm és 25 éves, amikor már nem vagyok fejlődő szervezet. Covid alatt otthon voltam, 56! kg lettem és egy évig tartott mire leadtam. Azóta csak rájöttem, hogy a változatos étrend segít, és ilyeneket eszek manapság is.


(azért néha eszek bolognait vagy édességet is, de mértékkel utóbbiban segít a párom, mert ő elfogyasztják előlem :D.) Néha én is eszek olyan dolgokat amiket nem kéne, de mégsem hízok, gondolom mert alapból figyelek az étkezésemre.

Ma pl még csak sütőtökkrémlevest ettem :).

2022. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja azt nem írtam, de 2 éve tartom a súlyom :).
2022. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Mindent eszek, azt mondták, hogy az is jó, csak legyek deficitben.


Már jobban érzem magam amúgy, nem éhezek, olyan napi 1000-1200 kcalt fogyasztok.


Érzem, hogy a mellemből, hasamból már ment le.

2022. dec. 17. 14:33
 16/17 anonim ***** válasza:
Az szuper! Ha nem érzed magad egyfolytában éhesnek, nem vagy gyenge akkor már jó úton jársz :)). Először én is éhezéssel kezdtem, de az nem megoldás hosszú távon :/. Azért remélem nem bánod, hogy írtam egy két ötletet, vváltozatossá tehető vele a fogyókúra. További sok sikert! :)
2022. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Persze, köszönöm a tanácsokat.
2022. dec. 17. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!