Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 2 hónap deficittel meglátszik...

2 hónap deficittel meglátszik a fogyás már?

Figyelt kérdés

Nem sokat szeretnék fogyni, a súlyom nagyjából ~8%-át, alapból viszonylag sportos alkatom van, csak sajnos az elmúlt félév stresszes időszakai miatt úgy rámjött pár kiló, amit érzek is magamon, és a ruháimban is már látszik. Kiszámoltam a súlyfenttartó kalóriáimból egy 20% deficitet, ami szerintem egy stabilabb, nem túl gyors fogyást eredményezhet, de mivel még szinte sosem próbáltam meg céltudatosan fogyni, nem tudom, mennyi idő fog kelleni, hogy lássak eredményeket. 2 hónap már elég idő arra, hogy látszódjon?

Illetve heti 5-6x sportolok is rendszeresen.

Leszögezném, hogy nem nagy súlyból akarok fogyni, de nincs kedvem számokat írogatni, mert sajnos az a rossz tapasztalatom van, hogy ilyenkor állandóan beleköt a sok nagyokos, hogy minek akarok fogyni meg hogy ez egy normál súly stb stb... én jobban ismerem a testem, tudom, hogy mit akarok elérni, és semmiféle étkezési zavarom meg testképzavarom nincs.


20/N



2023. jan. 28. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Igen, két hónap alatt már beindul a fogyás, lemehet 2-3 kg.
2023. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
Tavaly április 15.-én voltam 56,2 kg. Július 29.-én 50,8 kg. Ezt csak azért írtam le, hogy kb. ilyen ütemben simán lehetséges, és nekem sem nagy súlyból ment le. Rajtam már egy kg fogyás is nagyon látványos. Szerintem havi egy kg-val simán kalkulálhatsz, 2 kg meg tuti meglátszik már, ha olyasmi vagy mint én.
2023. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 hónapja vagyok deficitben.


Nincs sok feleslegem, kb. 5kgtól szeretnék megszabadulni még.


77.5kgról indultam december 17.-én, most vagyok 75kg. Tekintve, hogy egyébként sincs sok zsír rajtam, és mellette edzeni járok már másfél éve, tehát akad némi izomzat is, ez az ütem nekem eddig tökéletes.


Ha nincs sok felesleg rajtad, akkor havi 2kg mínusz már nagyon jónak mondható. Ha viszont van rajtad 50kg felesleg és 2 hónap után sem mozdul a mérleg, akkor ott valami probléma van kalóriaszámlálásnál.

2023. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!