Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A cigarettázás hogy függ...

A cigarettázás hogy függ össze a súlyváltozással?

Figyelt kérdés

Látom, hogy sokan írnak itt fogyókúrás kérdésekre olyan választ, hogy csak a kalóriadeficit számít. Egyébként én is elkezdtem pár hete figyelni a sajátomat és nálam úgy tűnik, hogy működik.

Viszont többször hallottam, hogy amikor valaki abbahagyja a dohányzást, elkezd hízni. Ez szerintetek hogy függ össze? Csak annyi, hogy rágyújtás helyett eszik, vagy a cigi hiánya miatt éhesebb és alkalmanként többet eszik?



2023. febr. 17. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Google nem a barátod?


Tessék: [link]

2023. febr. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy régóta kutatott téma, és több minden közrejátszik, nem simán az étvágy nő. A dohányzás elhagyása a kéz és a száj számára űrt hagy maga után, nincs mit csinálnak, ha úgy tetszik. Az evés mindkettőt lefoglalja. Legutóbb azt olvastam, hogy a dohányzás abbahagyása a hormonokat/gyomorban lévő enzimeket is megváltoztatása,és emiatt az étkezésen is változtatni kellene a leszokással együtt, de nem teszik, sőt.


Ami saját tapasztalat, hogy a dohányzás bizonyos helyzetekben reflexszerűen kötődik: kávézás, sörözés, buszra várás etc. A leszokás során ezekre új rutinokat kell találni. A legkönnyebb rutin pedig általában az evés.

2023. febr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom szerint nem függ össze. Sokkal inkább a mozgás és a bevitt étel mennyisége. Cigivel sem fogyni sem hízni nem lehet.
2023. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azok hiznak a cigi letétele után, akik a potcselekvést evéssel helyettesítik
2023. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Stressz miatt dohányoznak sokan. Kevesebbet esznek, ezáltal fogynak. Amint elhagyja az ember a cigarettát, a stressz miatt valami kényszeres dolgot csinál. Sok kàvét iszik, vagy épp sokat eszik, ezáltal el is hízhat.
2023. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Kiváló válaszok születtek, köszönöm szépen mindenkinek!
2023. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az orális fixáció tárgyat változtat. Emellett feltehetően az is szerepet játszhat a súlynövekedésben, hogy a dohányzás által folyamatosan károsított tüdő és légutak, belső szervek regenerálódása hamarabb megtörténik, az maradék energia pedig elraktározódik zsír formájában.
2023. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A 6-os hozzászólás mi? Ilyesmit nekem kellene írni, nem?
2023. febr. 17. 22:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Van egy olyan elmèlet is,hogy a cigi rontja a tápanyagok hasznosulását,és ha helyrejön a bélflóra állapota leszokás után,kicsit hízik az ember.Leszokás után bizony a szèkrekedés sem ritka.

De nekem az a vèlemènyem,hogy nem feltétlenül kell híznia az embernek.Pláne manapság más a helyzet,mint 50 èvvel ezelőtt,annyi leszokást meg fogyást támogató dolog elérhető.

2023. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Leszokáshoz ezért szokták ajánlani a rágógumit, mert így a száj továbbra is foglalkoztatva van, és nem evéssel.

De az ízlelés javulása is növelheti az étvágyat.

2023. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!