Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan "érdemes" hánytatni...

Hogyan "érdemes" hánytatni magad, milyen módszerrel? Milyen időközönként - hogy elérj tartós súlyváltozást? És akik hánytatják magukat miért teszik ezt? Milyen következményei lehetnek annak ha hánytatod magad de nem vagy bulimiás?

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék, nem akarom hánytatni magam de érdekelnek az ilyen evészavarok. Mert ugye ez egyfajta evészavar nem?

2013. márc. 8. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Hánytatod magad de nem vagy bulimás. Ilyen nem létezik, aki hánytatja magát az bulimiás. Persze sokan nyugtatják magukat, hogy én nem vagyok beteg, csak néha csinálom, de egészséges embernek ilyen nem jut eszébe.

Mondjuk olyan létezik, hogy valakinek nagyon érzékeny a nyelőcsöve és öklendezik (pl. bizonyos ételektől, vagy ha reflexszerűen), de ritka, hogy hánynak is. Ilyen esetben gyakran lehet pl. epebetegség is a háttérben.

Vannak akik túledzik magukat és addig edzenek amíg nem hánynak. Hát nem tudom szerintem ha valaki ezt rendszeresen csinálja akkor az már bulimia.

A hánytatás egyébként a legrosszabb fogyókurás módszer, mert ha le is fogy az ember így, mellé fog társulni, hajhullás, romlott fogak, kellemetlen szájszag, gyomorbetegség, ami még visszataszítobb, mint a túlsúly. Plusz gusztustalan amikor valaki képtelen enni és utána nem hányni, pl. randin nem tudom hány pasinak jön be ha a csaj felzabál mindent aztán meg kihányja az egészet.

2013. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én egyszer bevágtam egyedül egy 50 centis pizzát egy délután alatt. Úgy teli ettem magam hogy szarul lettem. Eldöntöttem hogy nem várok az emésztésre, nem akartam órákig szarul érezni magam. Hát kijött ami kijött, a lényeg hogy utána sem lettem sokkal jobban. picit igen, de nem érte meg.
2013. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszokat, és a többi kérdésemre van válaszotok?
2013. márc. 8. 16:53
 4/4 anonim ***** válasza:
A neten vagy. Számtalan cikket találhatsz a témával kapcsolatban, ha valóban annyira érdekel. Aki hánytatja magát, az bulimiás. A hánytatás nagyon súlyos szövődményeket okozhat, kezdve a szájüreggel, torokkal.
2013. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!