Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egy nap nem sportolok, az...

Ha egy nap nem sportolok, az azt jelenti hogy csak annyit szabad ennem mint amennyi az alapanyagcserém, azaz 1350 kcal?

Figyelt kérdés

Ma nem volt túl mozgalmas napom, elmentem körmöshöz, és ennyi, de képtelen voltam ennyit enni, 1600-1700 között ettem. Alapjáraton pedig igyekszem tartani a hétköznapokon is az 1700-1800 kcalt, hetente 2x50 perc intenzív spinning edzésem van, és gyaloglok is.

Na most az lenne a kérdésem hogy nyugisabb napokon is megengedhetek magamnak az 1650 körüli kcalt, pl szombaton, vasárnapon?


2023. márc. 11. 20:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyok alacsony, 173 cm vagyok!
2023. márc. 11. 20:39
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Az alapanyagcsere akkor van,ha egész nap mozdulatlanul fekszel. Ha mész, állsz,ülsz, hétköznapi dolgaidat csinálod, akkor többet használsz. Szerintem pont 1600-1700 körül lehet.
2023. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Hány kg vagy?
2023. márc. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alapanyagcsere arra értendő, hogy nem csinálsz semmit.


Tehát, ez a kalória az, ami ahhoz kell, hogy normálisan működjenek a szerveid, magyarul úgy is felfoghatod, hogy ez az életben maradáshoz szükséges mennyiség. Bár, ez nem feltétlen igaz, mert alapanyagcsere alatt is életben tudsz maradni, viszont hosszabb távon hiánybetegségek fognak kialakulni.


Tehát, ha nem fekszel egész nap, és nem mozdulsz meg, még csak pislogni sem pislogsz, akkor ez a kalória valóban a Te szintentartásnyi kalóriád. Abban az esetben, ha már felülsz, állsz, lépsz, pislogsz, felemeled a kezed, BÁRMI, ez a kalóriamennyiség nőni fog


Pl, 1400 az alapanyagcseréd, de elmész 2 órát sétálni, amivel elégetsz 400 kalóriát. 1400-ról 1800 kalóriára ugrik a szintentartásnyi beviteled (+ mivel gondolom nem csak lépés az egész aktivitásod, ez több is lesz)

2023. márc. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1350 kalória a te magasságodhoz fixen kevés, és legalább 1800-at lőj be, ha nem mozogsz akkor is.
2023. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szóval mivel nem vagyok alacsony, ezért kell minimum 1700 kalória, de ha sportolok, több is lehet, mondjuk 1900-2000?
2023. márc. 12. 18:28
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, és 50-51 között vagyok
2023. márc. 12. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem néztél kalóriaszükséglet kalkulátort? Mert a nem, magasság, súly, életkor, napi aktivitásod alapján megvan, hogy nagyjából mennyire van szükséged. A napi aktivitás a munkád, nem mindegy, hogy árufeltöltő vagy, tanuló, könyvelő, sírásó. Ezen kívül még a sportok vannak, amik alkalmanként emelik a kalóriafelhasználásodat.
2023. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!