Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalória kéne a fogyáshoz?

Mennyi kalória kéne a fogyáshoz?

Figyelt kérdés
Heti 5-6 edzek(comb, has, anyagcsere segítő nyújtás többnyire). Minden nap suli. 3 nap zeneiskola, 1 napon táncedzés és sokat járok (főleg most, tavasszal) tanulmányi versenyekre. 157 cm 50-51 kg

2023. márc. 26. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
1500
2023. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

"anyagcsere segítő nyújtás"

Rengeteg baromsággal találkoztam már pályafutásom során, de ez még nekem is új. Ez mi, ezt hol olvastad, vagy ki mutatta?

"157 cm 50-51 kg"

A BMI-d tökéletes. Ha 10 kilóval nehezebb lennél, még az is a normális tartományon belül lenne, úgyhogy 50 kilóval te ne akarj fogyni, mert csak beteg leszel, és csúnyán fogsz kinézni, jobban biztosan nem. Ne akard magad koplaltani kiskorú lányként, mert a szüleidet fogják elővenni. Nem létező anyagcsere segítő nyújtásos ökörségek, és minden bizonnyal igénytelen YouTube videós comb-hasika edzegetések helyett keress egy igazi sportágat, egy igazi mozgásformát, ami erősít, izmosít, formásít, sportossá tesz, fitté tesz, ez pedig vissza fog köszönni az esztétikumodban is. 50 kilósan ha fogyókúrába kezdesz, akkor nem fogsz jól kinézni, ellenkezőleg.

2023. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Én első körben erősítő edzést vezetnék be a helyedben. A súlyod ideális, de én sokakkal ellentétben messze nem tartom kizártnak, hogy így sincs olyan alakod, amilyet szeretnél, az egészséges határokon belül, mivel konkrétan ugyanilyen paraméterekkel rendelkezem, annyi különbséggel, hogy az én hátam mögött van 7 évnyi aktív sport (nem tánc, hanem aktívabban izomépítő). Amikor nem sportoltam, olyan 47 kilóval éreztem jól magam, ami az egészséges határ alsó fele. A tánc, nyújtás.. stb jó dolog, és egészséges, félre ne érts :) Én is szeretem ezeket is, de igazán jó alakot csak a tánc adhatna, ha intenzíven csinálnád. Viszont rengeteg jó otthoni erősítés van, én pl sport mellé szívesen csinálom Chloe Ting edzéseit. Vannak kezdő barát, és kicsit haladóbb edzései is, súlyokkal. A weboldalán ingyen találsz napokra leosztott programokat.

Diétában én nem esnék túlzásba a helyedben. 1500-1600 kcal bőven elég 1-2 kiló fogyáshoz, főleg, ha megfogadod a tanácsomat, és kicsit izmot is építesz.

2023. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

"anyagcsere segítő nyújtás" ?? Hogy micsoda?


Épp a tegnapi nap volt egy kérdés, ahol az egyik válaszban az volt, hogy a gyümölcsben nem kalória, hanem szénhidrát van. Válaszként odaírtam, hogy ennél nagyobb baromságot rég olvastam, pedig viszonylag régóta segítek itt az embereknek.


Na ez az "anyagcsere segítő nyújtás" talán még ennél is ütősebb volt. :D


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak: A 3 nap zeneiskola és az, hogy sokat jársz tanulmányi versenyekre nem lényeges információ semennyire sem. (ezzel max úgy égethetsz el kalóriát, hogy elsétálsz a zeneiskolába és a tanulmányi versenyekre.. :D)


Heti 5-6 edzés + 1 tánc, 157cm 50kg -> próbáld meg az 1500-1600 kalóriát naponta.


De, semmi szükséged nincs fogyni. Ha nem vagy elégedett a testeddel, az azért van, mert nincs rajtad izom. Már így is sovány vagy. Izmot építs, és elégedett leszel magaddal. Ha ennél is kevesebb lesz a súlyod, azzal csak csont és bőr leszel, hiánybetegségek, fáradtság, stb.

Neked nemhogy fogynod, de híznod kellene. (progresszív súlyzós edzés, kalóriatöbblet, magas fehérjebevitel)

2023. márc. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Kb 1300-1400 kaloriaval már fogysz
2023. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Akik az anyagcsere javító nyújtásról érdeklődnek: a fascia nyújtást szokták így hívni. Alapvetően nem rossz dolog, aktív izomerővel nyújtás, ami hatékonyabb, mint a passzív, és van keringést serkentő hatása.

Bemásolom a fascia jelentését, mert jobb, mintha magam próbálnám megfogalmazni: A "fascia" latin szó, jelentése "szalag" vagy "pólya", amely egy háromdimenziós kötőszöveti hálózat a testben. Az a kötőszövet, hártyaréteg, amely körülveszi a szerveinket, csontjainkat, izmainkat, nélküle testünk összeesne.

Szóval leginkább a mozgékonysággal van összefüggésben, sokszor segít a bekötött vagy sérült ízületek mozgékonyításában, és hatékony lehet bizonyos esetekben a felvizesedés ellen.

2023. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

"Akik az anyagcsere javító nyújtásról érdeklődnek: a fascia nyújtást szokták így hívni"

A nyújtás és a fascia masszázs mozgásszervi szempontból abszolút előnyös dolgok, de hogy ennek semmi köze a fogyáshoz, a kérdező pedig valami "ezoterikus csoda-anyagcsere gyorsítóként" gondol a nyújtásra, az tuti.

2023. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

"Az a kötőszövet, hártyaréteg, amely körülveszi a szerveinket, csontjainkat, izmainkat, nélküle testünk összeesne."


Ennek semmi köze az anyagcseréhez, ahogy írod is, mozgékonyságra (flexibilitásra) van hatással. A többi anyagcseregyorsítás ezo bullshit.

2023. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem azt írtam, hogy köze van hozzá. Ha bárki elolvasta volna figyelmesen a válaszomat, és értelmezte volna, értené. Azt írtam, hogy ezt szokták így hívni. Nem azt, hogy ténylegesen anyagcsere segítő hatása van. Még azt is kiemeltem, hogy mire van hatással 🤦🏼‍♀️ Emberek...nemár...
2023. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!