Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezt mennyi kalóriának számolná...

Ezt mennyi kalóriának számolnátok?

Figyelt kérdés

Rántotthúson lévő panírt (olajban sütve) hány kalóriának számolnátok?


Fogyásban vagyok, és csipegettem panírt a húsról, viszont nem tudom pontosan, hogy ezt hány kalóriának kellene számolnom.


1 rántotthúson hány gramm panír van átlagosan? Itt a panír + a felszívott olaj a mérvadó.


Mondjuk 100g kisült panír (tehát már az olajban sült rántotthúson lévő panír, azaz nem nyersen mérve 100g zsemlemorzsa) hány kalória lehet?


Azért fontos ez, mert szokásom túlozni, és pl simán beírok 1 szelet rántotthúst (200kcal) kalóriabázisba, de közel sem lehetett 200 kalória szerintem, mert nem egy egész hússal ettem meg, hanem csak a panírt.



2023. ápr. 7. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"mert szokásom túlozni" "de közel sem lehetett 200 kalória szerintem"

Ki kell ábrándítsalak, nem túlzol. Csak simán a natúr hús maga ~150-180 kcal (egy tenyérnyi, kb. 100 g szelet attól függően, hogy milyen húsból van), a panír pedig jóval több kcal.

Egy szelet panírozásához simán elmehet 3-4 ek morzsa, plusz tojás és bő olajban felvesz 1-2-3 ek olajat. 1 ek morzsa ~ 20 g ~80 kcal, 1 ek olaj ~90 kcal.

Ezért éri meg tepsiben légkeveréssel olaj nélkül sütni

2023. ápr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Egy szelet panírozásához simán elmehet 3-4 ek morzsa, plusz tojás és bő olajban felvesz 1-2-3 ek olajat. 1 ek morzsa ~ 20 g ~80 kcal, 1 ek olaj ~90 kcal."


Ez esetben 1 szelet hús nem 200 kalória lenne, hanem: 3ek morzsa -> 240kcal, 2ek olaj -> 180 kalória + a hús legyen 150kcal. Ebben az esetben 1 szelet (100g) hús kb. 600 kalória lenne, de lehet csak nálam vannak értelmezésbeli problémák... Nem túlzás ez kicsit? :D


Én körülbelül 1 szelet, ~100g húsról ettem le a panírt. Logikusan, ha 1 teljes szelet hús 100 grammjában van 200 kalória, olajban sütve, akkor csak a panír ennél csak kevesebb lehet, nem?

2023. ápr. 7. 11:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
azt is vedd figyelembe hogy maga a hus is mad kaloria ha zsirban van kisutve mint fozve
2023. ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Beteg vagy, az már biztos. Ezen kiakadni, panír.... hát, ne haragudj, de ez nem normális.
2023. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4#


Ha az első válaszoló adatait nézem, akkor a panírban volt kb. 500 kalória. Ez esetben ez miért lenne nem normális az, ha 500 kalóriát beleszeretnék számolni a napi kalóriabevitelembe? Ha 100-200 kalória lenne, akkor nem érdekelne, mert megesik az ilyen, de 500 kalória az nem kevés..

2023. ápr. 7. 11:57
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

#5 hogy lett neked panírra 500 kcal az, amit az első válaszoló leírt...?

Egyébként utólag nem nagyon lehet megmondani, meg igazság szerint az olajban sült ételeknek egyébként sem lehet jól beszülni a kalória tartalmukat otthoni körülmények között. Olajban sütésnél a víz távozik az ételból, az olajat pedig felszívja. Szóval mérned kéne nyersen, a kipárolgó vizet is mérned kellene, majd a kész ételt is le kéne mérned. Nyers étel tömege - víz + olaj = kész étel tömege. Így tudnád megbecsülni a felszívott olaj mennyiségét, aminek a kalória tartalmát hozzá kell adnod a nyers étel kalóriájához (mivel a vízben nincs) és akkor megvan a kész étel kalóriája. Mint mondtam, ezt otthon nem tudod megtenni. Ezért sem érdemes olajban sütni, ha diétázol, túl sok az ismeretlen faktor. Te pedig egy olajos étel egy bizonyos részének a kalóriáját akarod tudni. Senki nem fogja tudni megmondani. De valószínűleg a 200 kcal jó megközelítés, jobb híján. Legközelebb inkább jobban mérhető ételt válassz.

2023. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy ezt nem lehet megmondani pontosan, és nem is várom el, hogy írjon valaki egy varázsszámot.. :D


Csak arra vagyok kíváncsi, hogy, ha X ételben van Y kalória, én pedig csak egy részét eszem meg az ételnek, akkor értelemszerűen kevesebb kalóriát vittem be, mint maga az étel.


Ebben az esetben 100g rántotthús ~220 kalória, én pedig csak a panírt ettem meg, akkor minden esetben kevesebb kalóriát vittem be, mint maga a teljes, ~220 kalória.

2023. ápr. 7. 12:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Most először raktam be egy kérdést a ChatGPT-be :D

Ezt a (szerintem teljesen korrekt) választ adta:


"A kisült panír kalóriatartalma nagyban függ az olaj típusától és mennyiségétől, amelyben sütötték, valamint a panír összetételétől is. Általában a rántott húsok kalóriatartalma magasabb, mint amit a panírban lévő kalóriamennyiség alapján várhatnánk, mivel az olaj és a hús is hozzájárul a kalóriákhoz.


Egy átlagos szelet rántotthús (100-120g) kalóriatartalma körülbelül 250-300 kcal, de a panír pontos kalóriatartalmát nehéz megállapítani anélkül, hogy tudnánk a pontos mennyiséget és összetételt. Általánosságban elmondható, hogy a panír és a felszívott olaj kalóriatartalma jelentős lehet, akár 100-200 kcal/100g is lehet.


Ha pontosan tudnád, milyen mennyiségű panírt fogyasztottál, akkor az alapján könnyebben becsülhető lenne a kalóriamennyiség. Azonban ha csak csipegettél kicsit a húsról, akkor valószínűleg nem jelentős a mennyisége, és nincs szükség aggódni miatta. Ha szeretnéd pontosan nyomon követni a kalóriabevitelét, akkor javasoljuk, hogy inkább mérj és nyilvántarts minden étkezést, hogy pontosan tudj számolni."

2023. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A ChatGPT csodákra képes néha.. :D


8#

Magyarul, ha 1 szelet húsról szedegettem le a panírt, az szinte jelentéktelen mennyiségű kalória és biztosan kevesebb kalória, mint maga a hús volt. Erre voltam kíváncsi, köszönöm!


200 kalóriának számolom, biztos, ami biztos.

2023. ápr. 7. 12:42
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
ChatGPT is biztosan örül, hogy segíthetett :) De tényleg nem kell aggódnod miatta. Nyugodtan számold 200-nak, az sem baj, ha fölélősz, nem kell ezen izgulni. :)
2023. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!