Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyenkor ti hogy számolnátok...

Ilyenkor ti hogy számolnátok ki a tápértéket? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Feltankoltam füstölt lazacból, végre találtam olyat, ami relative olcsó és épp akciós is, és nincs benne semmilyen hozzáadott cukor vagy más édesítő (mellékes kérdés: mi a fenének pakolnak cukrot szinte minden füstölt halba?). A gond csak az, hogy nincs ráírva semmi tápérték infó.


Már másfél órája kínzom a google-t, és semmi termékinfó. Seahorse a márka, 100 grammos hűtött, szeletelt kiszerelés, hering trade kft a forgalmazó, az összetétel bőrnélküli lazac (norvég akvakultúrából), füst, konyhasó, na-benzoát, és más nincs ráírva a cuccra. A forgalmazó honlapján a márka nem is szerepel (tápértéket sehová nem is írnak), a google meg eleve nem találja a márkát ennyire általános névvel. (Róla van szó amúgy: [link] alulról a második sorban a harmadik)


Simán füstölt lazacra rákerestem, de irdatlanul eltérő eredményeket ír ki. Egyik helyen 100 grammra 117 kcal, 18.28 g fehérje, 4.32 g zsír, másik helyen 100 grammra 205 kcal, 21 g fehérje, 13 g zsír, és a kettő között is van mindenféle.


Azért ha napi 2-3 csomagot bevágok, nagyon nem mindegy az eltérés, mégis hogy érdemes az ilyet kikalkulálni? Vonjak átlagot? :(


Igen, tudom, hogy nevetségesen triviálisnak tűnik a "probléma", de engem idegesít.


2011. aug. 18. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A 205 kcalos lesz a jó. Mivel a lazacban elég sok a zsír. De "egészséges" zsír. Mehet nyugodtan,de azért ne ezt edd egész nap heteken át:)
2011. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, eszem én bátran, imádom a halat (nem véletlenül ilyen halevőmadaras a "nevem" :D), a lazacot meg pláne, főleg füstöve, és jó is az omega 3, csak nem akarom sem túl, sem alulbecsülni a napi fogyasztásomat.


Annyira rájöttem némi utánalovasással, hogy tenyészetenként és fajtánként nagyon változó a lazac zsírtartalma, gondolom ezért van termék és termék közt akkora ingadozás. Elég telt íze volt, meg gondolom az olcsóbb ár zsírosabb halat takar, úgyhogy tényleg a magasabb értéket veszem alapul inkább. :)


Azt továbbra sem értem, hogy a fóliás halas/húsos termékek 99%-ába mi a bánatért tesznek cukrot vagy dextrózt, amikor az a maradék 1% is tökre finom nélkülük. :/

2011. aug. 18. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:
így tartósítják
2011. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, én azt hittem a bazisok só, a tartósítószerek és a vákumfólia is megteszik tartósításnak :/
2011. aug. 19. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!