Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Honnan tudhatom hogy mennyi a...

Honnan tudhatom hogy mennyi a napi kalória igényem?

Figyelt kérdés

Kalkulátor szerint az alapanyagcsere 1.664 kcal, súly magasság és születési dátum alapján…


A testtömeg index pedig 21.72, ez is kalkulátor alapján, vagyis nyílván a tényleges testzsír százalék figyelembe vétele nélkül.


Én zsírból szeretnék még lejjebb adni, és edzőterembe elmenni edzeni, izmosodni… Tudom hogy a kettő együtt, csak a legelején megy majd.

Valamint az állóképességemet/kitartásomat, azt kardióval akarom majd növelni, tudom hogy ez majd visszafogja az izompitést valamennyire, de előbbi fontosabb nekem… Szóval szeretnék izmosodni is, de nem az a célom hogy mindig a lehető leggyorsabban, a lehető legnagyobb mennyiségű izmot tudjam magamra szedni, hanem kész vagyok a kompromisszumokra…


Egy elég jó edzéstervet néztem már, a legtöbb gyakorlatot el is tudom végezni helyesen, viszont az étrend kapcsán még el vagyok veszve… Nem tudom, hogy mennyi kalóriát kéne bevinnem egy nap és azon túl, hogy legalább 1.5 gramm fehérje kéne / kg, a makrókkal sem vagyok tisztában.


Tudnátok ezekben tanácsot adni?


Előre is köszönöm!


24/f, 174cm/65kg



2023. ápr. 13. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Elárulhád, hová a viharba akarsz fogyni úgy mégis, mikor már ígyis sovány vagy?
2023. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát vannak rajtam zsíros részek, pl. a hasam… Én speciel meg majd kockahasat szeretnék.
2023. ápr. 13. 16:47
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Ami neked a legjobb lenne, ha súlytartó kalórián maradnál, és úgy edzenél. Ha az alapanyagcseréd 1700 körül van, akkor aktivitástól függően ez 2000-2500 körül lehet, de ezt most csak hasra ütve mondtam, lehet simán több is. Őszintén, a helyedben nem nagyon foglalkoznék a fehérjén kívül semmivel (meg azon kívül, hogy ne gyorskaját, meg mirelit kaját tömj magadba). Nem vagy elhízott, max kicsit zsíros, tehát nem fogyasztasz túl igazán semmit, csak nincs elég aktív életmódod. Szóval az edzés jót fog tenni, de ennyi. Ne komplikáld túl.
2023. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!